Bilgisayarımın işlemcisini imtel core 2 duo ile değiştirebilirmiyim?

Bilgisayarımın şu anki işlemcisi pentium 4 3.06 ghz ama ben bunu intel core 2 duo ile değiştirmek istiyorum anakartım üzerinde sadece msı n1996 yazıyor intel core 2 duo uyarmı? Sonra boşu boşuna bilgisayarcıya gitmiyim.

winxp winxp (17)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Intel Pentium 4 İşlemci = PPGA478
    Intel Core 2 DUO İşlemci = LGA 775
    Soket türündedir yani PPGA478 Soket dışında alacağın işlemciler anakarta uymayacaktır. İşlemci çok eski, bu sisteme yatırım yapmamanı öneririm at gitsin çöpe, satsan bile 100 TL'den fazla vereceklerini sanmıyorum.

    hydra hydra (3802)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Herhangi başka bir işlemci uymaz mı? winxp 4 yıl önce
    • PPGA478 Soketli işlemci bulursan banada söyle koleksiyon yaparım belki. hydra 4 yıl önce
    • Çözüme kavuştu konu. Cevabımı onaylarmısın @winxp hydra 4 yıl önce