Bilgisayarımın kasası çalışmıyor çözümü nedir?

Bu sabah bilgisayarımı açıcaktım ama nedense power(açma) tuşuna bastığımda kasa hafiften çalışıyor ama gerçek çalışması o şekilde değil normalde kasayı ilk açtığımda ufak bir ses gelir "zzzz" diye sonra ise 1-3 saniye sonra kasadan daha çok ses gelip açılırdı şimdi o asıl ses hiç gelmiyor ve power tuşuna bastığımda "zz" diye ses geliyo sonra ise kapanıp 3-5 saniye sonra açılıyo ama asıl ses gelmiyor hiçbişe olmuyo yani kasa çalışmıyo asıl şeklinde, ama fanlar felan dönüyor üstelik daha dün akşam açmıştım bilgisayarımı, bu sorunu şimdi nasıl çözüceğim?

hghghg0 hghghg0 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kasan daha önce çalışıyorsa ilk yapman gereken tüm elektrik kablolarını çekmen ve 10dk beklemen. Daha sonra tekrar kabloları tak ve kasa açılıyor mu kontrol et.

    Bunu yaparken monitör kablonu da kontrol et. Kasa açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor olabilir.

    Daha sonra sorun devam ediyorsa ekran kartını, RAM'i kontrol et. Herhangi bir oynama var mı. Elinde kasa kapalıyken hafifçe bastır.

    Tüm bunlara rağmen açılmıyorsa tavsiyem, donanımdan anlayan biri tüm kasayı söksün ve parça parça yeniden montajlasın.

    murat murat (12492)