Bilgisayarımın kasası ve monitörü bazı sitelerde veya uygulamalarda nedensiz bir şekilde aniden kapanıyor.

Ses varsa 10 sn devam ediyor sonra o da gidiyor. Bilgisayarı kapatıp açarsam ancak düzeliyor. CS gibi oyunlarda veya her hangi bir sitede kapanıyor. Bazen o sitelere girince kapanmıyor başkalarında kapanıyor sürekli değişiyor anlıyacağınız ne yapabilirim?

bilgekahya bilgekahya (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    selam bilge kaya bilgisayarın fazla ısınmasından dolayı böyle bir arıza olabilirr çözüm olarak sana önerim sistemii  bu arızanın olduğu tarihten önceki bir tarihe al  birde  pc hızlandırıcı poroğram var ücretsiz onu yüklet

    PCBoost ücretsiz

      artı RogueKiller 10.0.1.0 İndir ücretsiz bilgi sayarda olası  virüsleri siler

    emir38 emir38 (-4995)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarınız aniden kapanıyorsa bu ısı sorununa işarettir.  İşlemciniz fazla ısınıyor ve kendini korumara alıyor demektir.

      Bilgisayarınızın iç ısısını kontrol edin. Fanlar düzgün çalışıyor mu kontrol edin.  Gerekirse ilave soğutucu kullanının.

      İşlemci ve soğutucu arasındaki termal macunu kontrol edin.  Gerekiyorsa yenileyin.

      Ani kapanmaların sebebi büyük çoğunlukla ısı sorunudur.  Tabiki bilgisayarızın gereksiz yere ısınmasını sağlayan bitcoin virüsü gibi virüsler olabilir

      Bitcoin virüsleri CPU ve GPU'yu fazlaca kullanır ve ısınmaya yol açar.

      Bitcoin Virüsü nedir? Bitcoin Virüsü nasıl temizlenir? bu linkte anlatılanları yapın en azından virüs kaynaklı ısı sorunu yaşayıp yaşamadığınızı anlarsınız.

      murat murat (12492)