Bilgisayarımın ön ses portları çalışmıyor, sorun nedir?

Bilgisayarımının ön ses çıkışları çalışıyordu. Zamanla çalışmaz hale geldi. Toz falan kaçmış olabilir. Nasıl geri çalıştırabilirim?

nuri92 nuri92 (32)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarınızın ön ses çıkış portlarının çalışmamasının iki nedeni olabilir.

    İlk olarak dediğiniz gibi tozlanmadan kaynaklı olarak fiziksel olarak bir hasar almış olabilir. Cihazın genel bakımını ve fan temizliğini yaparak sorunu çözebilirsiniz.

    İkinci olarak Bilgisayarınızın ön ses çıkış portlarının çalışmamasının kaynağı yazılımsal bir sorun olabilir. Ses kartı sürücülerinizi kaldırıp temiz bir şekilde güncel sürücüleri yüklemeniz durumunda sorun çözülecektir.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

    • öncelikle cevabı için teşekkürler ses diverini güncelini yükledim eskiyi kaldırıp ses geliyor ama boğuk cızırtlı tam net gelmiyor nuri92 8 yıl önce
    • Genel bakım ve temizlik yapabilir misiniz? Ses sürücülerinin yüklenmesinin ardından ses alıyorsanız yazılımsal bir sorun yok demektir. Fiziksel olarak bir hasar, toz gibi çeşitli etkenler sesin düzgün çıkmasına engel oluyor olabilir. brsozl 8 yıl önce
    • kulak pabükle kolayasam temizlesem olurmu nuri92 8 yıl önce
    • Kesinlikle böyle bir işlem yapmayın. Kompresör yardımı ile uzaktan hava tutabilirsiniz portlara. Bunun dışında kesinlikle farklı kimyasallar sürmeyin. brsozl 8 yıl önce
    • NASIL TEMİZLİYEBİLİRİM SES PORTUNU nuri92 8 yıl önce
    • HASAR,YADA BAŞKA BİRŞEY OLDUĞUNU NASIL ANLARIM SES GELİYOR AMA BOĞUK,NET DEĞİLİ nuri92 8 yıl önce
    • süpürge makinasi ile tozunu çektım hayla ses boğuk çıkıyor nuri92 8 yıl önce
    • mik ile yönetici ile yerlerını değiştirdim aynı sorun hayla dewam ediyor ses boğuk çıkıyorum kulalık sınadığım zaman ses düzgün çıkıyor nuri92 8 yıl önce