Bilgisayarımın Ürün Anahtarını Unuttum, Nasıl bulabilirim?

Bilgisayarımın ürün kodunu unuttum nerden bulabilirim lütfen ayrdım edinn windowsu etkinleştirmem lazım.Teşekkürler

safiye1429 safiye1429 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayarınızı Windows 7 işletim sistemi ile birlikte aldıysanız, genelde ürün anahtarınız notebookların alt kısımlarında, masaüstü ise kapakların yanlarında veya bilgisayarın içinde olabilir.

    Bilgisayarınızı Windows 8 ile birlikte aldıysanız ürün anahtarınız bilgisayarınızın üzerinde bulunmaz.Ürün anahtarı BIOS'a gömülü olarak gelir.Siz ürün anahtarınızı girmeden otomatik olarak Windows etkinleştirmesi yapabilmelisiniz.Tabi Windows 8 in size verilen sürümüne göre kurulum yapmalısınız.Örneğin Home işletim sistemi anahtarınız varsa Professional sürümü etkinleştiremezsiniz.

    Bilgisayarınız Windows 7 ile birlikte gelmiş ise

    Ürün anahtarını kaybettiyseniz yapabileceğiniz tek seçeneğiniz var.Bilgisayarınızda Recovery bölümü mevcutsa Recovery bölümünden bilgisayarınızı geri yükleyin.Bu geri yükleme bölümünden sonra Windows etkinleştirilmiş olarak gelecektir.Recovery bölümünüz yoksa ve bilgisayarınız ürün anahtarını kaybetmişseniz sanırım yapılabilecek çözüm kalmıyor.Aşağıda Microsoft Türkiye numaralarını arayarak sorununuzu onlarada anlatın.Umarım bir çözüm yolu bulunur.

    Microsoft Türkiye Teknik Destek Telefonu (Ücretli): +90 212 33 66 999
    (Ücretli) 4446787 (Yalnızca Türkiye içinden)

    Bilgisayarınız Windows 8 ile birlikte gelmiş ise

    Bilgisayarınız Windows 8 ile birlikte gelmişse ürün anahtarınız BIOS a gömülü olarak gelir.Ürün anahtarını bazı programları kullanarak bulmak mümkün.Siz bu programları kullanmadan önce Recovery bölümünüzün olup olmadığına bakın.Recovery bölümünüz yok ise aşağıdaki program ile ürün anahtarını bulmayı deneyin.

    RWEverything isimli program Windows 8 ürün anahtarını BIOS üzerinden okuyabiliyor.

    RWEverything isimli programın portable sürümünü buradan indirebilirsiniz.

    1. Programı açıp ACPI kısmına tıklayın.

    2. ACPI tıklanıldıktan sonra açılan pencereden MSDM bölümüne gelin.Burada alttaki Data yazısının karşısındaki anahtarı deneyin.(Bazı bilgisayarlarda MSDM bölümü çıkmıyormuş umarım sizde çıkar)

    Yine de ürün anahtarına ulaşamazsanız Microsoft Türkiye ekibini arayarak yardım isteyebilirsiniz.

    Microsoft Türkiye Teknik Destek Telefonu (Ücretli): +90 212 33 66 999
    (Ücretli) 4446787 (Yalnızca Türkiye içinden)

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      ya sizin ban verdiğiniz indirme yerine girdim msdm ayarlarına bastım onun altında data yazan yerdeki şifre çıktı onu yazdım

      safiye1429 safiye1429 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Siz hangi şifreyi buldunuz ve hangi şifreyi kabul etmedi? ismailsarp 8 yıl önce

      https://www.youtube.com/watch?v=ambJpj0OKIk   bu internet adresinden öğrenebilirsiniz

      teknolojik teknolojik (1)