Bilgisayarımın wifi ı çalışmıyor, resimleri açamıyorum, ses çalışmıyor

Merhabalar, dün sabah görev yöneticisinden "Windows Modular Installer" adlı bir arka plan işlemi gördüm ve çok fazla ram tüketiyordu. Sağ tık yapıp görevi sonlandır dedim ama galiba yapmamam gereken bir şeymiş. Yarım saat sonra bilgisayarı kullanırken aniden dondu (Ctrl-Alt-Delete komutu da çalışmıyordu) ve bilgisayarı kapatıp tekrar açtım. Şuan wifi çalışmıyor, resimlerime erişemiyorum, hata veriyor (Dosya sistemi hatası). Ayrıca ses de çalışmıyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

erennn erennn (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba, Windows Moduler Installer sürücülerinizi güncelleştirir veya kaldırır. Sürücüler de bilgisayarınızın temel işlevlerini yerine getirmesini sağlar, örneğin ses sürücüsü olmadan ses işlevini kullanamzsınız. Muhtemelen tam sürücüler güncelleştirilirken bu işlemi kapatmışsınız ve böyle bir sorun ortaya çıkmış. Çözüm için ayarlardan Windıws Update'e girip Windows'u güncelleştirebilirsiniz. Yapılmamış herhangi bir güncelleştirme bulunmuyorsa Başlat> Ayarlar> Güncelleştirme ve güvenlik> Sorun giderme bölümünden sürücülerdeki sorunları taratıp bu sorunların düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Windows Update' e girip güncelle dediğimde: "Güncelleştirme hizmetlerinden biri düzgün çalışmıyor ancak sorunu çözmek için sorun giderici çalıştırmayı deneyebilirsiniz" diyor. Sorun gidericiden Windows Update' i taratınca 2 sorun buluyor ve çözüldü olarak gösteriyor fakat güncellemeye geldiğimde yine aynı hatayı veriyor. 2-3 kere tekrarladım işlemi sonuç aynı. Onun dışında "İnternet bağlantıları" ve "Ses çalma" özelliklerini tarattım ve herhangi bir sorun bulmadı fakat çalışmıyor ikisi de. Yapabileceğim başka bir şey var mı? Çok teşekkürler. erennn 2 yıl önce
    • Ayarlar>Güncelleştirmeler> Kurtarma>Gelişmiş Başlangıç>Şimdi yeniden başlat>Sorun gider şeklinde bilgisayara genel bir sorun taraması yapabilirsiniz. @erennn xbedirhanx 2 yıl önce