Bilgisayarın 5GHz ağları görmesi için ne yapmalıyım?

Huawei HG255s model modemim var, 5ghz özelliği var; telefonlarımdan rahatça girebiliyorum 5ghz kanaldan. Ancak iki bilgisayarım da 5ghz desteklemiyor; 2.4ghz'den giriyorum. Menzil genişletici kullanınca da hâliyle hız düşüyor. Hızdan yararlanabilmek adına ethernet kablosuyla modeme bağlanmak yerine başka bir şey yapabilir miyim? Bilgisayarlarımın 5ghz bandı görmesi için yapabileceğim bir şey var mıdır? Örneğin şu gibi araçlar işe yarar mı yoksa menzil genişleticiye aynı amaca mı hizmet eder?

https://urun.n11.com/usb-urunleri/5ghz-wireless-mini-usb-adaptor-unt-w01-P193450539?gclid=EAIaIQobChMI8s2F6ujJ3wIVSamaCh3-1gSfEAYYBiABEgLEp_D_BwE&gclsrc=aw.ds

ozanknay ozanknay (2)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    5GHz destekleyen ve seninde linkini yolladığın kablosuz ağ adaptörleri ile sorununu çözebilirsin. Evet yolladığın linkteki ürün işini görecekti. Bu cihazı bilgisayarına bağlar ve ağa bu cihaz üzerinden bağlanırsan herhangi bir sorun yaşamazsın. 5Ghz Wireless Mini Usb Adaptör işini görecektir.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler! Asus X550L laptop kullanıyorum. Önerdiğiniz bir usb adaptörü var mı peki? Bir de, TP-Link menzil genişletici kullandığım için hem usb adaptör hem menzil genişletici bir arada sorun olmaz değil mi? Telefonlardan internete rahat bağlanabilmem için menzil genişleticiyi kullanmam gerek çünkü. ozanknay 5 yıl önce