Bilgisayarın açılışında Lütfen Bekleyiniz yazısı

Selamun Aleyküm benim windows 8.1 pro işletim sisteminde bilgisayarımı yeniden başlatıyorum kapanıyor açılırken ortada bilgisayarımın amblemi her iki alt köşelerde sol tarafta f2 setup sağ tarafta f7 bıos yazıları çıkıyor ekran gidip bu sefer windows 8 logosu geliyor altında beyaz noktalı halka dönüyor 5 kez dönüp o ekranda gidiyor grimsi ekran geliyor 15 saniyede bu grimsi ekranda kalıyor şimdi bu anlattıklarımın buraya kadar normal açılış şekli 15 saniyede grimsi ekranda kalıyor demişttim ya o grimsi ekranda gidip 2-3 saniye beklemeli lütfen bekleyin yazısı geliyor 2-3 saniye sonra hoş geldiniz yazısı geliyor 6-7 saniyede bu ekranda kalıyor bilgisayar açılıyor daha önce lütfen bekleyin yazısı gelmiyordu açılırken direk bazı adımları atlayarak yazıyorum grimsi ekrandan sonra hoş geldiniz yazısı geliyordu bu durumu nasıl düzeltebilirim işletim sistemim windows 8.1 pro 64 bit intel core i7 işlemcili

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    windows başlagıç başlatmada sorun varsa

    en basit yoldan  komut istemcisinden bir tarama yapın

    başlat / cmd / sağ tıklatın ve yönetici olarak çalıştırın

    ve bu komutu girin her girişten sonra enter a basın tarama bitmesini bekleyin

    chkdsk C: /c        :sfırdan tarama biraz uzun sürer
    chkdsk C: /f         :Birimdeki bozuk bölümleri taramadan hataları onarmak için kısa sürer restart
    chkdsk C: /r         :Hataları onarmak, bozuk bölümleri bulmak kısa sürer restart

    yukardaki işlemler olmadıysa bios güncellemesi yapın http://phoenix-uefi-winflash.software.informer.com/

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • her işlemden sonramı reset atacam yoksa chkdsk C: /f chkdsk C: /r işlemleri bittikten sonramı tek tek efsaneemrahylz 8 yıl önce
    • ben ilk chkdsk C: /c yi yaptım tarama bitti cmdyi kapatmadan chkdsk C: /f bunu yaptım bu işlem bittikten sonra reset attım chkdsk C: /r bunuda şimdi yapsam olurmu efsaneemrahylz 8 yıl önce
    • olmadı yine aynı efsaneemrahylz 8 yıl önce
    • bios cüncellemesi yapın link http://phoenix-uefi-winflash.software.informer.com/ candan 8 yıl önce