Bilgisayarın aniden kapanma sorunu

Son günlerde video, film vs.izlerken elektrik kesilmişçesine bilgisayar kapanıyor. Isı ile ilgili bir sorun olduğu söyleyenlerin uyarılarını dikkate alarak termal macun ile işlemciye müdahale ettim. Fakat herhangi bir düzelme olmadı. Acil yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

selcukulusal selcukulusal (32)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ani kapanma genelde ısı sorunundan olur. Sen termal macun değiştirmişsin ama yeterli olmamış olabilir ya da termal macunu doğru uygulayamamış olabilirsin. Masaüstü bilgisayarsa kasanın kapağı açık bir şekilde çalıştır ve CPU üzerindeki fan doğru çalışıyor mu kontrol et.

    Film, video izlemiyorken sorun olmuyor mu? Buna da bak. Mesela film izlerken 1 saat sonra kapanabilir ama sadece açıkken bu süre 2 saat olabilir. Film izlerken işlemci fanın çok çalışıyor mu bunu da kontrol et.

    murat murat (12492)