Bilgisayarın başından kalktığımda fan aşırı ses yapıyor

Bilgisayarın başından kalkıyorum. Mesela mutfaga gidiyorum, bilgisayar açık. Bilgisayarın fanı aşırı çalışmaya başlıyor. Fan sesi mutfağa kadar geliyor. Bilgisayarın başına gelip fareyi hareket ettirince fan sesi kesiliyor. Bu durum neden olabilir?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayar bazen boşta iken arka planda bilgisayarını korumak için işlemler gerçekleştiriyor ve bilgidayarında görmediğin olaylar bazen olabiliyor korkmana gerek yok. Eğer virüs olduğundan şüpheleniyorsan şu antivirüs programları ile tara.  Fakat bilgisayarın boşta iken bazı yapamadığı işlemleri boşta iken daha güvenli yapacağını düşünüp ozaman yapıyor zaten her bilgisayarda bu durum var. Bilgisayar boşta iken daha iyi arızalı dosyaları vs. onarır ve baya işlem döner bilgisayarda ama sen kurcalarken tedbir amaçlı senin boşta bırakmanı bekler.

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

    darkcrak darkcrak (5168)