Bilgisayarın ekranı çok büyüdü düzeltemiyorum

Efendim ayarlarda geziyordum. Ekran çözünürlüğü kısmından metin uygulama ve diğer öğelerin boyutunu değiştir'e girdim ve en fazla ne kadar büyüyebilir gibi bir merakla boyutunu %500e ayarladım, ardından bana boyutunu değiştirip değiştirmeyeceğime dair uyarı çıkardı ben bilmiyordum ki bu uyarıyı X'e basarak kapattığımda kabul edeceğini.. Zaten amacım bir şeyi değistirmek değildi. Neyse işte, bu ayarı kabul etmiş ve sonraki pcyi açışımda her şey kocaman oldu. O ayarlara tekrar girmeye calistim ama o kadad buyuk ki o ayarlar gözükmüyor ve bir sekilde asagida kaliyor. Çıkan sekmelerin bazılarında mouse ile aşağı yukarı yapamıyorum. Ne yapacağım? :/ Bu arada göremediğim ayarları belki görev çubuğunu gizleyerek görebilirim diye gizledim ama hala görülmüyor sağa sola zaten gidilmiyor :(

kousukeru kousukeru (1)
5 yıl önce sordu

  • Bilgisayar ayarlarla uğraşmak için icat edilmedi :D oyun oynamak istiyorsan oyun oyna bir şey yapcaksan işini yap tecrüben yok ise ayarlar ile uğraşma bilgisayarına zarar vere bilirsin yanlış bir şey silersen veya ayarları bozarsan hadi umarım dediklerimden bir şey anladınız sadece sana yazmadım @kousukeru herkes'e yazdım. darkcrak 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Özel ölçeklendirmeyi devreye almışsın.  Özel ölçeklendirmeyi bilgisayarı güvenli güvenli modda açarak yapabilirsin.

  1. Window 10 açıldığında açma kapama düğmesine basılı tut. Bilgisayar kapansın.
  2. Bilgisayarı yeniden aç. Tekrardan açma kapama düğmesine basılı tut. Bilgisayar kapansın.
  3. Bu işlemi bir kaç defa tekrar et. Ta ki karşına Bir seçenek belirleyin / Sorun Gider ekranı gelene kadar.
  4. Buradan Gelişmiş seçenekleri seç.
  5. Başlangıç Ayarlarını seç.
  6. Daha sonra burada Yeniden başlat seçeneğini seç.

Bilgisayar yeniden başladığında Güvenli modu seç. Daha sonra Windows'ta Özel ölçeklendirme ayarlarını düşür.

alattin alattin (16984)
5 yıl önce cevaplandı

Kusura bakmayın kafam allak bullak oldu uzun zamandır uğraşıyordum, yazmam gerekenleri unuttum. Bilgisayarim win8 (win10 ile genel ayarlar konusunda pek bir fark olmasa da) ve guvenli modda da ayni sorunu yasiyorum ayni sekilde aciliyor

kousukeru kousukeru (1)