Bilgisayarın fanı dönüyor ve ardından kapanıyor, sistem açılmıyor ne yapmalıyım?

Biraz önce bilgisayarı temizledim, yeni termal macun sürdüm, PSU fanı vesaire her şeyini temizledim. İşim bittikten sonra parçaları tekrar kontrol ederek doğru bir şekilde yerleştirdim ancak güç kablosunu takıp power tuşuna bastığımda fanlar 3 saniye çalışıp bilgisayar açılmadan kapanıyor. Anakart'tan herhangi bir ses gelmediği için sorunu da bulamıyorum. Parçaları teker teker çıkartıp denedim fakat sonuç aynı. Anakarta kısa devre yaptırılmaktan bahsedilmiş bazı videolarda fakat F panelde kısa devre yaptıracağım yeri bulamadım.

xyolive xyolive (11)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sorunu ben bir kere yaşadığımı hatırlıyorum yani bir bilgisayara yeni ram almıştık ve bilgisayara taktığımda bilgisayar 2-3 fanları dönüyor sonra bilgisayar bir anda kapanıyordu.

    Bana sorarsan RAM slotunun yerini değiştirip bilgisayarını tekrardan açmayı dene.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Tüm sistemi tekrar parçalara ayırıp uzay sistem olarak dener misin? Yani kasadan çıkarıp montajını tekrar yapıp dene.

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Denedim tüm parçaları çıkartıp (mesela aekran kartı takmadan ram takmadan) tekrar açmayı denedim fakat sonuç aynı @hydra xyolive 3 yıl önce
      • Kasaya mı montajı yaptın? Şase yapıyor olabilir kasadaysa çıkartıp denemelisin. @xyolive hydra 3 yıl önce
      • Her şey zaten kasaya montajlıydı sadece fanlar,ekran kartı, psu ve işlemciyi çıkartıp temizledim @hydra xyolive 3 yıl önce
      • Aynı temizliği kaç kere yapmıştım ilk defa böyle bir şey yaşadım.Anakarttaki F panelden kısa devre yaptırsam sisteme zarar verir miyim? @hydra xyolive 3 yıl önce
      • Dediğim gibi yapar mısın? Kasadaki tüm parçaları söküp anakartı falan dışarıya alıp dışarıda kasaya bağlı olmadan montajını yap, buna uzay montaj deniliyor. @xyolive hydra 3 yıl önce
      • Uzay montajın ne olduğunu biliyorum zaten... ama şuan uzay montajı yapabilecek bir otamda değilim malesef.. xyolive 3 yıl önce
      • Kasanın şase yaptığını düşünüyorum, maalesef bu şekilde yapmalısın yoksa daha fazla ilerleyemeyiz. hydra 3 yıl önce
      • İşlemci pinlerini kontrol et. hydra 3 yıl önce
      • Evet sıkıntı işlemcide sanırım işlemcinin kendisinin demir kapağını kaldırdığımda çalışıyor fakat kapattığımda aynısı oluyor @hydra xyolive 3 yıl önce
      • Geçmiş olsun. hydra 3 yıl önce
      • Demir kapağı kaldırıp açtığımda da fanlar çalışıyor fakat bip sesi gelmeden geri kapanıyormuş @hydra xyolive 3 yıl önce
      • Pinlerde bi' yamukluk var mı? @xyolive hydra 3 yıl önce
      • İnceledim fakat her hangi bir yamukluk göremedim @hydra xyolive 3 yıl önce
      • Kasanın şase yaptığını hâlâ düşünüyorum, mutlaka uzay montaj olarak sistemi test etmelisin, onun dışında işlemciyi soğutucusuz çalıştırmıyorsun değil mi? Sistem nedir? Hangi işlemciyi kullanıyorsun? @xyolive hydra 3 yıl önce
      • I3 4.nesil işlemci kullanıyorum denemek için fan olmadan çalıştırıyorum aynı şekil oluyor,işlemci demir kapağını taktığımda 3 saniyede kapanıyor,işlemcisiz çalıştırmayı deniyorum belki anakart bip sesi verir diye o da olmuyor 5 saniye sonra kapanıyor xyolive 3 yıl önce
      • Anakartta speaker yoksa bip sesi gelmez. İşlemcisiz falan çalıştırmayı sakın deneme. Mutlaka uzay montaj yapmalısın, kasa şase yapıyor tahminimce @xyolive PSU arızası olsa ya açılmaz ya açılır. hydra 3 yıl önce