Bilgisayarın hızını ölçebileceğimiz program var mı?

Bilgisayar işlemci gücünü falan test edebileceğiniz program var mıdır ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Genel Windows performans araçları var. Bu programlar ile Windows ve donanım hızlerını test edebilirsin. Mesela Novabench diye bir uygulama var. Ücretsiz aynı zamanda. Programı buradan indirebilirsin: https://novabench.com/download#personal

    NovaBench sırası ile CPU, RAM, GPU, DISK testi yapıp sana skor çıkarıyor.

    bilgisayar hız testi

    Rapor sonrasında View Performance Charts... yazan yere tıklarsan bir kayıt sayfası açılacak. Buradan kayıt olur ve ilerlersen sana karşılaştırma raporu filan sunuyor. Seninle benzer işlemci kullanan kullanıcıların raporları ile kıyaslayabiliyorsun. Böylece kafanda bir fikir oluşabiliyor.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

      CPUID CPU-Z'de CPU Benchmark ve CPU Stress diye birşey var bununla ölçebilirsin.

      infinity infinity (402)