Bilgisayarın ikinci RAM'i çalışmıyor, ne yapmalıyım?

Selamün Aleyküm arkadaşlar geçenlerde bilgisayarın işlemci fanını değiştirince bilgisayardaki iki RAM takılı olunca ekran gelmiyordu ama birini çıkarınca geliyor biri bozulmuş ama niye durduk yere bozuldu anlamadım. tek bir değmeyle veya fan değiştirme ile RAM niye bozulur? RAM'ler DDR2, Anakart Asus model.

andromobil andromobil (74)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ram ların ucundaki altın kısma elini değdirdiysen sıkıntı çıkarabilir fakat silgi ile iki tarafınıda silersen yani uclarını sorun düzelecektir diye umuyorum.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Abi bilmiyom arkadaş ile işlemci fanı değiştircekdir bi anda bozuldu tek ram kullanıyorum oda sorun oluyor şuan yani YouTube arka plan da açınca oyunlar yavaş oluyo oyun açılsa YouTube donuyor andromobil 3 yıl önce
    • Ram slotunda sorun var mı?@andromobil Ram'ı takarken Ram'a zarar vermiş olabilirsiniz. darkcrak 3 yıl önce
    • Doğrudur abi yenisi alınacak o zaman yapacak bir şey yok andromobil 3 yıl önce
    • Çözüm olarak yazdığım şeyi denedin mi? @andromobil darkcrak 3 yıl önce
    • abi silgi işini denedim daha önce andromobil 3 yıl önce
    • Uzmanim.net DC gurubuna katılmadıysanız https://discord.gg/EC872D9rwm @andromobil darkcrak 3 yıl önce
    • Abi halettim yerleri değiştirdim açıldı andromobil 3 yıl önce
    • Sorununun çözüldüğüne sevindim @andromobil darkcrak 3 yıl önce