Bilgisayarın ısınmaması için neler yapılır ve format ile bu sorun çözülür mü ?

Arkadaşlar bilgisayarın içi temiz.

Virüs falan yok.Virüs bulaştıracak işler yapmıyorum.

Ama program falan bayağı bi var.C de sadece 6,5 gb kaldı.D de 117 gb var.

Soğutucu var ama dandik bişey yani 5-6 derece falan anca soğutur öyle.Yalnız henüz kullanmadım.Kullanıcam.

Sistemimin hayli hayli yeteceği işler yapmama rağmen,( mesela internete girmek,gta 3 oynamak gibi ) bilgisayar ısıları üst seviyelere çıkarak ( 85-90 gibi ) sol tarafı yakacak ve fanı deli gibi döndürecek bir hal alıyor.

Başlarda pek yoktu heralde fazla program yükleyince bilgisayara ağırlık falan yaptı diye düşünüyorum.Format atarsam ilk işim hemen bir kaç oyunu yüklemek ve nasıl bir performans sağlayacağını ölçmek.Medium da kaldırdığı oyun ısı sebebiyle aşırı kasıyor.Gta 3 te bile gözlerimle ufak kasılmalar gördüm.Tabi zor farkedilecek tipten ama oyunun yağ gibi kayması lazım.

Birine daha sormuştum ısınma problemi var servise yolla bişeyler yaparlar dedi.

Asıl sorum format çözermi arkadaşlar.Başka önerilerde varsa açığım.Format çözmeyecekse uğraşmak istemiyorum.

akif52 akif52 (34)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Laptop ise altına bilgisayarcılardan soğutucu alabilirsin. Çok pahalı bir şey değil 20-25 tl ve çok işe yarıyor.. Yada laptobu yükselt :))

    hknatkn1 hknatkn1 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • peki format çözermi ? bendeki normale benzemiyorda ondan sordum. :D Olmadı atıcam yani daha yeni 9 tane oyun yukledim mecbur cöpe.Ama tekrardan kurarım dosyaları yedekleyip. :) akif52 8 yıl önce

    bilgisayarın açılışta gereksiz çalışan programları kaptın oyunlarda ısınması doğal zaten

    eğer çok oyun oynuyorsanız (i8 işlemci ve yüklü bellek ram 8) olması gerekir sorunsuz kullanırsınız

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • işlemciyide amma abartmışsın.günümüzde bile yok yani.her bilgisayarı hayli hayli kaldıran bi oyun Gta 3.Yani açıyorum 80-85 derece olacak şeymi sence ? Hiç normal değil.Hadi 70 derece olurda anlarım falan. . akif52 8 yıl önce

    Beyler şakam yok soğutucuyla açtım san andreas ta yine anakart - cpu 80-85. :(

    akif52 akif52 (34)