Bilgisayarın kendi kablosuz adaptörü yerine wireless adaptör kullansam olur mu?

Evde TTNet Huawei modem var. Fakat salondan odama wifi çekmiyor, surekli kopuyor yaklasık 13 metre var wireless adaptör işe yarar mı?

Bilgisayarın kendi kablosuz adaptörü yerine harici kablosuz adaptör kullansam olur mu?

kullanici958153 kullanici958153 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarın kendi kablosuz adaptörü yeterli derecede sinyal gücü yakalayamıyorsa, sürekli kopmalar oluyorsa harici bir usb wireless adaptör almak size yardımcı olmayabilir. Olmayabilir diyorum çünkü sıradan bir kablosuz adaptör alırsanız faydasını görmezsiniz.

    Bunun yerine Modemi bir şekilde bilgisayara yaklaştırmak, aradaki kapı gibi sinyal kesici unsurları ortadan kaldırmak,  daha güçlü bir wireless modem almak daha mantıklı olacaktır.

    Çekim güçü daha iyi olan Wireless adaptör almanız sorunu çözebilir. ASUS USB-N14 300MBPS 2X5DBI ANTENLI YÜKSEK ÇEKIM USB ADAPTÖR buna iyi bir örnek. Bu ürün yüksek Kazançlı 2 adet 5 dbi anteni ile 10 kata kadar daha yüksek çekim alanı vaad ediyor.

    Buna benzer bütçenize uygun bir kablosuz adaptör alabilirsiniz.

    murat murat (12492)