Bilgisayarın kendi kendine kapanması

Bilgisayarım açtığım uygulamaya göre değişen bi sürede kapanıyor. LoL,Battlefield gibi oyunlarda 5-10dk internette bazen 1-2 saat bazense daha uzun süre sonra önce ekran kararıyor amases gelmeye deva ediyor sonrada seste gidiyor ama en son kasa çalışmayı durduruyor ama kasanın ışığı yanmaya devam ediyor on/off düğmesi bir kere basmamla kapanıyor kasa tekrar açtıktan sonra şu hatayı alıyorum.

Sorun imzası:

Sorunlu Olay Adı: BlueScreen

OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.768.2

Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:

BCCode: 116

BCP1: 85C71008

BCP2: 95821CA4

BCP3: C000000D

BCP4: 00000003

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0 Product: 768_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:

C:\Windows\Minidump\073114-37767-01.dmp

C:\Users\Saral\AppData\Local\Temp\WER-237683-0.sysdata.xml

Windows 7 32-bit kullanıyorum

Yardım edebilirseniz sevinirim

sefasaral61 sefasaral61 (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorunun işlemcinizin fazla ısınmasından dolayı gerçekleştiğini düşünüyorum. Isınma sorunu için işlemcinizin termal macununu yenilemenizi önerebilirim. Ayrıca kasa içerisindeki hava akışı yeterli olmayabilir. Bunun için bilgisayarınızın fanlarını temizleyiniz ve eğer yeterli sayıda fan yoksa ve kasada takılabilecek yer varsa fan almanızı da önerebilirim.

    utkubayat utkubayat (885)