Bilgisayarın Kendini Kapatması

Windows 10 kullanıyorum.Casper Nirvana Laptopu.

İntel i5 2.30GHz

64 bit işlemci

4 GB RAM

Nvidia GeForce 540M - Intel HD Graphics 3000

Oyunları Nvidia'ya göre optimizasyon etmeme rağmen,oyun oynarken bilgisayar kendi kendini kapatıyor.Her oyunda olmayan birşey.Sayılı oyunlarda oluyor.

Not : Termal macunu 3 gün önce yeniledim.Fanı temizledim.

ahmetsamil ahmetsamil (268)
7 yıl önce sordu

  • Ekran kartı sürücüsünü Microsoft Update Kataloğu sayfasından denedinmi? temmuz 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Sorun Psu'dan kaynaklanıyor büyük ihtimal. Donanımlara giden kabloları söküp tekrar tak. ve ayrıca psuyu değiştiriniz.

xnstr xnstr (-25)
7 yıl önce cevaplandı

  • Laptop diyor, dikkatinden kaçtı herhalde. Ama yine güç beslemeyle ilgili bir problem olabilir. Şarj adaptöründen veya anakartın ilgili devresinden gibi.. temmuz 7 yıl önce
  • Anakartta sorun yok.Bilgisayar şarjdayken de kapanıyor adaptör yok iken de. ahmetsamil 7 yıl önce