Bilgisayarın seri numarasını nasıl öğrenebilirim?

Merhabalar ben bilgisayarın seri numarasını nasıl öğrenebilirm?

kuartz kuartz (7)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarda neredeyse her donanımın kendi seri numarası vardır. Laptop kullanıyorsan bilgisayarın altında yazar.

    Markasız bir masaüstü kullanıyorsan anakart seri numarasını kast ediyor olmalısın.

    Komut satırından şunu deneyebilirsin:

    Komut satırına geç.

    Şu komutu yaz:

    wmic bios get serialnumber

    Programla öğrenmek istersen CPU-Z programını kullanabilirsin. Mainboard bölümünde sana seri numarasını gösterecektir.

    CPU-Z burada indirebilirsin: https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

    Windows 7 kullanıyorsan seri numarasını öğrenmek için:

    1.  Komut satırına powershell yaz.
    2. Daha sonra powershell ekranında şu komutu yaz:
      gwmi win32_baseboard | FL Product,Manufacturer,SerialNumber,Version

      karşına şöyle bir ekran gelecek:

      Product      : 56xt
      Manufacturer : Dell Inc.
      SerialNumber : 332343543534545
      Version      : A00

      SerialNumber yazan yerin karşısındaki değer seri numaran olacak.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

    • abi benim laptop bilgisayarın altından silinmiş ve https://hizliresim.com/gigwXi hatası alıyorum. yönetici olarak da çalıştırdım, sfc /scannow da yaptım fakat hala hata alıyorum. kuartz 3 yıl önce
    • Windows 7 kullanıyorsun sanırım, Program ekledim onu dene. @kuartz alattin 3 yıl önce
    • abi cpu-z seri numarası gözükmüyor kuartz 3 yıl önce