Bilgisayarın Sorunlari Hiç Bitmiyor ! Dosyalar Degişik Şylere Dönüşüyor!

Dedigim gibi Flashı takıp içine bir şeyler atinca Dosyalar degisik seylere dönüsüyor Bunun bi çözümü varmi sfc/scannow hariç :D

oyuntubeyoutuber oyuntubeyoutuber (-89)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Önce flash belleği biçimlendirirsin. Biçimlendirdikten hemen sonra flash belleği PC'den çıkartırsın.

    Sonra PC'de Virüs ve zararlı yazılımlar için derin taramalar yapar ve bulunanları temizlersin:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Yaw Yokki PCde 1 Vİrüs bile yok :/// oyuntubeyoutuber 6 yıl önce
    • Nereden biliyorsun? Falmı baktın yoksa sistemi tavsiyede bulunduğum programlar ve antivirüs programın ile taradınmı? Flash belleğinide biçimlendirdinmi? Senin var/yok gibi şeyler değil, bunları belirtmen gerekirdi @oyuntubeyoutuber temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz kardeş hepsini yaptm diyorum? Biçimlendirdim 100 kere biçimlendirdim oyuntubeyoutuber 6 yıl önce
    • Yani şimdi diyorsun bunları. Neyse, farklı bir flash bellek ile denedinmi? Denemediysen dene ve sonucu bir görelim @oyuntubeyoutuber temmuz 6 yıl önce

    Bir anormallik olduğu belli, @temmuz hocamın da dediği gibi flashtaki önemli dosyaları aldıktan sonra biçimlendirip (hatta CMD ile biçimlendirsen daha iyi olur) bilgisayarda virüs taraması yapmalısın

    omercik omercik (9418)