Bilgisayarın tarih ve saati yanlış. Sürekli güncellemek zorunda kalıyorum.

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi, bilgisayarın saati yanlış. Düzeltiyorum (İnternet saati) ancak bigisayarı kapatıp açtığımda yine yanlış gösteriyor. Yani sürekli güncellemek zorunda kalıyorum. Galiba BİOS pili bitmiş (Birkaç tanıdığım böyle söyledi). Merak ettiğim, İnternet saat güncelleştirmesini yapmak için komut kullanabilir miyim? Yani örneğin ''/xxxx'' yazıp bir kısayol şeklinde masaüstüne koysam, ona tıkladığımda güncellese (Tıpkı /shutdown komutuyla bilgisayarı kapatmak gibi)... Böyle bir şey yapabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

mstfz2001 mstfz2001 (17)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şu  komutuda kısayol oluşturup, sağ tuşla tıklayarak yönetici olarak çalıştırırsanız, Tarih ve saati internet sunucularından otomatik güncelleyecektir

    w32tm /resync

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim. Tam da istediğim çözüm. mstfz2001 7 yıl önce