Bilgisayarın tepkime süresini nasıl geliştirebilirim?

monitörün hzsi veya farenin hzsinin tepki süresine etkisi var mı ? Humanbenchmark sitesinde 5 kere yeşil ışık yanında tıklamanızı isteyen ve bunun ortalamasını kayıt edebilidiğiniz bir site o sitede 100 ms tepki süresi yapanlar var ben ortalama olarak 240 ms yapıyorum bunu nasıl geliştirebilirim ve söylediğin gibi monitörün veya farenin hzsinin bu konuya  etkisi var mı ?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Humanbenchmark sitesi senin tepki süreni ölçüyor. Elbette kullandığın mouse, bilgisayar vs gibi şeylerin ektisi var. Ama 100ms yapan adamın başarısını tamamen buna bağlayamazsın. Kaldı ki gerçek olmayabilir de. Basit bir script ile otomatik tıklatmış olabilirler.  Bu kadar kafana takma.  bunu dert ediyorsan Bol bol oyun oynayarak tepki süreni iyileştirebilirsin.

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

      Bu senin o yeşil bölgeyi görmenle tıklaman arasındaki süreyi milisaniye cinsinden hesaplıyor. Monitörünün tepkime süresi önemlidir. Kaliteli bir monitörde daha iyi sonuç alırsın elbette, ama sana faydası olmayacak şeylere bu kadar kafa yorma bana sorarsan.

      omercik omercik (9418)