Bilgisayarın Tuşları Değişti

Sorunum sadece tarayicida yazarken oluyor.Nokta yerine / cikiyor.Ç harfi yerine de nokta koyuyor.Word’de ise normal yaziyor.Normal kesme isareti yerine de @ cikiyor.
Dil ayarlarindan giriyorum.Turkceyi seciyorum,hatta normalde de secili ama neden boyle yaziyor anlamadim.

   Şimdiden Teşekkürler...

byhacker byhacker (57)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Üstteki mesaj kabul edildiğine göre problem çözülmüş. Ama başka karşılaşması muhtemel PC kullanıcıları için kısaca söylemek isterimki bu gibi vaziyetlerde denetim masası dil tercihlerinden klavye düzeni kontrol edilmelidir. Zira bazı hallerde olması gereken Türkçe Q klavye ayarı kendiliğinden F klavye veya Türkçe dışında diğer dillerin klavye ayarlarına dönüşebiliyor. Bu gibi hallerde klavye düzeni tercihini tekrar Türkçe Q klavye olarak seçili hale getirmek, problemin giderilmesi için yeterli olacaktır.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Hmm.Aslında Doğru Bir Seçenek Ama Kısa Yol Olduğundan Bunu Tercih Ettim.Ama Yinede Teşekkürler byhacker 9 yıl önce
    • :-) temmuz 9 yıl önce

    Alt+Shift kombinasyonu kullanılarak kaldırılabilir.

    byhacker byhacker (57)