Bilgisayarınız doğru yapılandırılmış görünüyor, ancak aygıt veya kaynak (DNS sunucu ) yanıt vermiyor

İnternet bağlantısını doğru yapmama rağmen DNS sunucusu yanıt vermiyor hatası alıyorum.

Bilgisayarınız doğru yapılandırılmış görünüyor, ancak aygıt veya kaynak (DNS sunucu ) yanıt vermiyor, hatası veriyor.

Bilgisayarınız doğru yapılandırılmış görünüyor, ancak aygıt veya kaynak (DNS sunucu ) yanıt vermiyor hatasını nasıl çözerim?

akdeniz159 akdeniz159 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet bazen bu tarz sorunlar ile karşılaşılabiliyor.Birçok farklı çözüm denense de sorun düzelmesi aşaması farklılaşabiliyor.

    Sorunu çözmek için deneyebileceğiniz aşamalar;

    • Başlat menüsüne gelin ve cmd yazın çıkan cmd komut istemini başlatın.Komut istemcisi üzerinde aşağıdaki komutları çalıştırın.
    ipconfig /flushdns

    ipconfig /registerdns

    ipconfig /release

    ipconfig /renew
    • DNS adresinizi Otomatik ise 8.8.8.8 gibi Google DNS adreslerine alın veya 8.8.8.8 ise otomatik adreslere alıp tekrar deneyin.
    • Bilgisayarınızın ethernet kartını Devre Dışı bırakın ve tekrar etkinleştirin.
    • Bilgisayarın ethernet veya Wifi kartını Aygıt Yöneticisi üzerinden silin ve bilgisayarı yeniden başlayarak yenden tanınmasını sağlayın.
    ismailsarp ismailsarp (6010)