"Bilgisayarınızda dengesizliğe neden olabileceğinden, Windows bu cihaz sürücüsünü başlatmadı."

Lenovo V15 G2 Alc model laptobumu alalı 2-3 gün oluyor bugün sürücüleri yüklüyordum bütün sürücüler sorunsuz çalışıyor şu an bluetooth hariç; bluetooth sürücüsünü yükledikten hemen sonra USB_LEGACY_SUPPORT hata kodlu mavi ekran belirdi bilgisayarı kapatıp açtım ardından bileşenlere deney yapınca da bluetooth çalışmıyor. Araştırdım eksik sürücüler çoğunlukla bu soruna sebep oluyormuş zaten mavi ekran verdi bluetooth sürücüsü yüklenirken. Aygıt yöneticisine baktım bluetooth sürücüsü devre dışı, etkinleştirmek için özellikleri açtım ama seçenek pasif ayrıca Aygıt durumu'nda da "Bilgisayarınızda dengesizliğe neden olabileceğinden, Windows bu cihaz sürücüsünü başlatmadı." yazıyordu resmi de şu;

metin içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Ve dediğim gibi "Aygıtı Etkinleştir" düğmesi etkin değil ve sağ tıklayınca da o seçenek çıkmıyor maalesef. Şimdi bilgisayarı formatlayıp tekrardan sürücüyü yüklemeyi denesem mi ya da donanımsal bir arıza olabilir deyip servise vereyim mi?

Yüklediğim İ.S. Windows 10 LTSC 2021

oluk oluk (47)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/lenovo-v-series-laptops/v15-g2-alc/downloads/driver-list/component?name=Bluetooth%20ve%20Modem

    Bu siteden indirip kurmayı dener misin? Bazı durumlarda güncel driver yüklemiyor. Ardından tüm updateleri aldığına emin ol.

    astrayos astrayos (141)
    1 yıl önce cevaplandı

      @astrayos aynen oradan kurdum zaten driverların hepsini

      oluk oluk (47)
      1 yıl önce cevaplandı

      • O zaman donanımsal bir sorun bu, direkt servise göndermeni öneririm. astrayos 1 yıl önce