Bilgisayarınızın sistem sürücüsünde oluşturulmuş hiçbir geri yükleme noktası yok

Merhaba bilgisara çok yavaşladığından dolayı format atmak istedim atılmadı.İyi o zaman sistemi geriyükleyeyim dedim o da olmadı aşağıya foto attım yardım eder misiniz ?

Bilgisayarınızın sistem sürücüsünde oluşturulmuş hiçbir geri yükleme noktası yok.

http://i.hizliresim.com/5YGDdL.jpg

Bilgisayarınız sınırlı bir tanılama durumunda çalışıyor

http://i.hizliresim.com/A3y1mL.jpg

http://i.hizliresim.com/0yGEqB.jpg

hayaxi hayaxi (18)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    sistemdosyaları bozulduğundan dolayı sistem geri yükleme işlemi yapılamıyor

    sistem geri yükleme düzeltilir fakat eski tarihler sıfırlanır bundan sonraları için işe yarar ancak

    bilgisayarının yavaşlamasından bahsetmiştiniz bakım yapılarak düzeltilebilir virüs taraması veya gereksiz exe dosyaların kapatılması gibi

    format atmaktan bahsetmiştiniz atamıyorum diye neden atılamamıyor

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Format %7 de kaldı hiç açılmadı sonra yeniden başlatınca saçmaladı böyle oldu hayaxi 7 yıl önce
    • format DVD çizikmi acaba candan 7 yıl önce

    Ne yazık ki sistem geri yükleme dosyaların bozulmuş sana format atmak için bi kaç önerim olabilir;windowsun iso dosyasını yazdırıp format atama konusunu araştır basit bi yöntem usb bellek aracılığıyla yapılabiliyor format atman için tavsiye ederim

    umuttt umuttt (207)
    7 yıl önce cevaplandı

      Daha önce bir geri yükleme noktası oluşturulmamış (Bunu sistem otomatik olarak veya kullanıcı kendisi girerek oluşturur). Bu sebeple Sistem Geri Yükleme yapılamıyor.

      Dahada doğrusu zaten Sistem Geri Yükleme kapalıymış, henüz açılmış (aktif) halde değilmiş.

      Ama senin durumun biraz karışık. Konuda paylaştığın resimlerden birinde PC'de yüklü işletim sistemi olarak Windows 7 ve bunun sabit diskte D: bölümünde olduğu belirtiliyor?

      Bu halde C:'de ne var? Yoksa orada kaldırdığını sandığın veya öyle düşündüğün eski sistem hala varlığını sürdürüyorda sen yeni yüklemeyi farkında olmayarak D: bölümünemi yaptın? Eğer böleyse sen yine PC'nin C: bölümünden yani eski sistemden (orada varlığını sürdürüyorsa demiştik) başlamasını düzenleyebilirsin.

      Not: Sistem Geri Yükleme uygulamasında bir geri yükleme noktasının bulunmaması (SistemGeri Yüklemenin kapalı olması) benim düşündüklerimin doğruluğunu güçlendiriyor. Zira yeni yüklenmiş bir sistemde Sistem Geri Yükleme uygulamasında haliyle herhangi bir geri yükleme noktası olmaz.

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Evet şimdi ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? hayaxi 7 yıl önce
      • Ne yapmak istiyorsan onu yapacaksın. Önce C:'de eski sistem duruyormu? Ona bir bak hele. Eğer duruyorsa ve eski sisteme dönmek istersen ona göre yardım ederiz. Eğer yoksa senin yeni bir formatla temiz bir sistemi yeniden yüklemen gerekecektir. temmuz 7 yıl önce
      • Birde PC sabit diskin D: bölümündeki sistemdenmi yoksa C: bölümündenmi açılıyor, onu net olarak anlamamız lazım. Bunu bilgisarım penceresinde C: ve D: bölümlerinin ikonlarına bakarak anlayabiliriz. Bunlardan (Bu bölüm ikonlarının) hangisi üzerinde windows logosu (dört parçalı pencere) bulunuyor? temmuz 7 yıl önce