Bilinen dosya uzantılarını gizle sorunu, tekrar eski haline dönüyor, nasıl çözerim?

Dosya uzantılarını görebilmek için klasör ve arama seçeneklerindeki 'bilinen dosya uzantılarını gizle' ibaresindeki tiki kaldırıp uygula ve tamama basıyorum. Fakat dosya uzantılarının ortaya çıkmadığını ve klasör ve arama seçeneklerine tekrar girdiğimde o tikin hala işaretli olduğunu görüyorum. İki saniye önce kaldırdığım tik hala orada duruyor. Bunun içib bi çözümünüz var mı ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

yahyaoztemir yahyaoztemir (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yaşadığınız sorunun sebebi çok yüksek ihtimalle bilgisayarınıza bulaşmış bir zararlı yüzünden.Siz ayar yapsanız dahi yaptığınız etkin olmuyor ve tekrar eski haline geri dönüyor.Böyle bir sorunu daha önce birçok kez yaşamıştım.

    Aşağıdaki programlar ile bilgisayarınızı kapsamlı olarak temizleyebilirsiniz.Bu aşamalardan sonra bilgisayarınızın virüs,zararlı yazılımlar ve reklam virüslerinden tamamen arındırılmış olacağından emin olabilirsiniz.

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    5. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Dediklerinizi yaptım fakat sonuç yine aynı değişen bişey olmadı maalesef.

      yahyaoztemir yahyaoztemir (1)