Bilinmeyen ağ hatası

Chrome kullanıyorum, dosya indirirken Bilinmeyen ağ hatası diye hata alıyorum ve indirme yarıda kesiliyor.

Chrome'u kaldırdım, yeniden yükledim. Bilinmeyen ağ hatası almaya devam ediyorum. İndirilenlere baktığımda indirmeye çalıştığım dosyanın adı ve üzerinde Bilinmeyen ağ hatası yazıyor.

Chrome Bilinmeyen ağ hatasının çözümü nedir?

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Google Chrome Bilinmeyen ağ hatası çözümü

    Google Chrome Bilinmeyen ağ hatası mesajı alıyorsanız bu durumda ilk şüphelenmeniz gereken antivirüs yazılımıdır.

    Google Chrome Bilinmeyen ağ hatası çözümü için şunları deneyin:

    1. Antivirüs kullanıyorsanız (Avast,AVG, Eset Nod32 gibi) bunları kaldırın ve tekrardan Chrome da indirme deneyin.
    2. Sorun başka tarayıcılarda da oluyor mu kontrol edin. Örneğin Firefox da indirme sorunu var mı?
    3. Güvenlik duvarı veya bir internet security programınız varsa bunu devreden çıkartın.
    4. Adsl modemi kapatın ve açın.
    5. Bilgisayarınızda virüs olabilir. Bilinmeyen ağ hatasına karşı virüs taraması yapın. Malwarebytes anti-malware kullanabilirsiniz.  Malwarebytes anti-malware nedir nasıl kullanılır buradan indirebilirsiniz.
    6. Zararlı bir Chrome uzantısı indirmeyi engelliyor olabilir. Google Chrome sıfırlama yapmanızda fayda var.

    Google Chrome Bilinmeyen ağ hatası mesajı almanızın sebebi bir programın indirme işlemini engelliyor olmasıdır. Bu bir anti-virüs programı, firewall olabileceği gibi kötü amaçlı bir program, virüs, malware da olabilir.

    Bilinmeyen ağ hatası çözümü için Chrome'u kaldırmak ve yeniden yüklemek çözüm olmayacaktır. Bağlantıyı engelleyen yazılım bulunmalıdır. Yukarıdaki adımlar size Google Chrome Bilinmeyen ağ hatası çözümü için yardımcı olacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşım dediklerinizi tek tek uyguladım ama hala "Bilinmeyen Ağ Hatası" sorunu devam ediyor.Başka bir çözümü var mı?

      ahmetdg ahmetdg (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Sorunun çözümünü bulabildiniz mi?

        kullanici622478 kullanici622478 (1)
        7 yıl önce cevaplandı

          Download'ı birde farklı tarayıcıdan (IE,Firefox vs) denersiniz, yine "ağ hatası" mesajı alırsanız (download yapılamazsa) bu sizlerden kaynaklı değil karşıdaki sunucular kaynaklı bir problemdir. Diğer türlü ise, yani hakikaten problem Chrome kaynaklıysa o haldede Chrome sıfırlanır yada tamamen kaldırılarak (AppData\Local\Google klasörüde silinerek) yeniden kurulur, böylelikle çözüm sağlanır.

          temmuz temmuz (12505)