Bim aktüel HP Notebook - 17 Ocak 2020 alınır mı?

Merhaba. Yarın (17 ocak) bime gelecek olan hp notebook için ne düşünüyorsunuzü? Alınır mı? Daha çok performans ve hız istiyorum, karşılar mı?

rzgr rzgr (17)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Laptop fiyat/performans ürünü lakin ne amaçla kullanacağını bilmiyorum, oyun için istiyorsan 4K'yı cebinden çıkarman gerekli. Yukarıda, arkadaş öneri sunmuş bende bir kaç öneri yapayim. Laptop alırken bence MSI, DELL, ASUS' tan şaşılmayacak hele asus en iyi ürünleri yapıyor tam bir performans canavarı. Bütçeni söylersen daha iyi yardımcı olurum hem soğutma açısından iyi olan laptop, hemde sağlamlık ve FPS canavarı laptop önerebilirim. Ayrıca ne zaman alıcaksın ?

    MASAÜSTÜ PC :
    1660Super = 1880 TL
    8x2 RAM = 440 TL
    B450M S2H = 420 TL
    Ryzen 5 2600 = 839 TL
    XPG SX6000 Pro 512 GB M2 SSD = 443 TL
    Corsair Carbide Spec Delta 550 Watt = 600 TL

    Toplamda 4600 TL.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim. 4k civarı bir bütçe ayırabilirim sanırım. Fazla oyun oynamıyorum ama lol gibi oyunlarda fps sorunu olmasını istemiyorum. Zaman sıkıntı değil bu yıl içinde alacağım, fiyatların düştüğü bir sezon varsa bekleyeyim :) rzgr 4 yıl önce
    • Fiyatlar artık düşmez, indirimleri beklemek gerekir. İlla laptop mu alacaksın ? Masaüstü toplarsan daha performanslı olur. hydra 4 yıl önce
    • Hocam iki önerinizi de alabilir miyim rica etsem? Hem laptop hem toplama masaüstü bilgisayar önerinizi :) rzgr 4 yıl önce
    • Monitör varmı ? @rzgr hydra 4 yıl önce
    • Hayır yok rzgr 4 yıl önce
    • Teşekkür ederim hocam öneri için. Laptop öneriniz var mıdır bu düzeylerde? rzgr 4 yıl önce
    • https://www.amazon.com.tr/HP-Diz%C3%BCst%C3%BC-Bilgisayar-i7-10510u-8KE21EA/dp/B0812DS5NK/ref=mp_s_a_1_7?keywords=leptoplar&qid=1579345270&smid=A1UNQM1SR2CHM&sprefix=lep&sr=8-7 rzgr 4 yıl önce
    • Şunun hakkında ne dersiniz? rzgr 4 yıl önce
    • https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-1-1/ Bu daha iyi. Laptop model olarak MSI, ASUS'dan şaşmayın. Bu monster laptop'u fiyatı uygun diye söyledim. hydra 4 yıl önce
    • Hocam gönderdiğinizin yorumlara baktım da 1050çöp deniyor. Bu konuda ne dersiniz rzgr 4 yıl önce
    • bu bütçeye 1660Super li bir ekran kartımı istiyorsun ? https://www.trendyol.com/hp/pavilion-gaming-15-ec0006nt-amd-ryzen-5-3550h-8gb-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx1650-15-6--8bp77ea-p-31969952?boutiqueId=400141&gclid=CjwKCAiAgqDxBRBTEiwA59eEN0ju4dazUC__Wg-NVkKuRQLaGpYVShDTStRXNlHvLOvHEXv2FqJK7xoCdfUQAvD_BwE hydra 4 yıl önce
    • Eğer 4600'e laptop alacaksan bu laptobu al derim, 1650 var ve 256 GB SSD var. hydra 4 yıl önce
    • Hocam teşekkür ediyorum. Son olarak onu mu alsam yoksa biraz daha bekleyip https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-1/ bunu mu alsam? Hp mi yoksa abra 15.1 mi önerirsiniz? rzgr 4 yıl önce
    • Eğer 240 GB SSD yetecek ise Abra a5 v15-1 al. hydra 4 yıl önce
    • Çok teşekkür ederim. Var olun rzgr 4 yıl önce
    • Önemli değil. hydra 4 yıl önce
    • @hydra hocam tekrar selamlar, A5 15.1 alacaktım ancak mh aradığımda intelin artık i5 üretmekte zorlandığını ve A5 15.1 bir daha stoklarla gelmeyeceğini söylediler. Onun yerine o fiyat aralığında başka öneriniz var mı? https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-4/ şunu mı alsam sizce? 1050 ama i7 9.nesil rzgr 4 yıl önce
    • Veya başka bir model mi önerirsiniz? rzgr 4 yıl önce

    Laptop iyi ama RAM'ı çok düşük ve çok hızlı bir bilgisayar değil çok fazla bir beklentin olmaz bu bilgisayarda fakat RAM'ini yükseltirsen yani 8 GB ram takarsan belki biraz daha hızlanır. Sana önerim paranı biraz daha biriktir ve daha iyi bir bilgisayar al

    Şu bilgisayarları ala bilirsin bütceni biraz daha arttırıp:

    Ama illa bimdeki HP bilgisayarı alcaksan çok fazla bu bilgisayardan beklentin olmasın ama yine diyorum RAM'ını yükseltirsen bilgisayar hızlana bilir internette RAM satılıyor.

    Ram nedir? Ram alırken nelere dikkat etmeliyim?

    darkcrak darkcrak (5158)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim kardeşim peki dediğin bilgisayarlar oyunlar için iyi midir? rzgr 4 yıl önce
    • Maalesef hiç oyun oynayamazsın Lol, Euro truck vs. oynayamazsın ram'ı çok düşük yani ram'i o bilgisayarın 4 gb ram @rzgr dediğim bilgisayarlar yani sana önerdiğim bilgisayarlar ile oyun oynaya bilirsin rahatca ama GTA 5 gibi oyunu kaldırmaya bilir o bilgisayarlar darkcrak 4 yıl önce
    • Anladım kardeşim, ben lol oynuyorum sadece şu lenovoyu alsam lag, fps sorunum olmaz fazla değil mi? rzgr 4 yıl önce
    • Lenovo laptop gayet iyi bir bilgisayar 8 gb ram ve SSD 240 Gb. SSD kullanması da + @rzgr darkcrak 4 yıl önce
    • Teşekkür ederim rzgr 4 yıl önce
    • https://www.amazon.com.tr/HP-Diz%C3%BCst%C3%BC-Bilgisayar-i7-10510u-8KE21EA/dp/B0812DS5NK/ref=mp_s_a_1_7?keywords=leptoplar&qid=1579345270&smid=A1UNQM1SR2CHM&sprefix=lep&sr=8-7 rzgr 4 yıl önce
    • Şunun hakkında ne düşünüyorsunuz? rzgr 4 yıl önce
    • Gayet iyi bir bilgisayar @rzgr darkcrak 4 yıl önce