Bimer’e  e-devlet şifresiz e-postayla  başvuru  yapılır mı?

Bimer’e  bir  konu  hakkında  başvuru  yapmak  istiyorum.

E- devlet şifrem  şuanda  yok .Başvurumu  e-posta  yoluyla  yoluyla   başvuru   yapsam  kabul  edilir mi?

Bilginiz  varsa  yardımcı  olabilir misiniz  lütfen?

mat7 mat7 (341)
7 yıl önce sordu

  • "Şu anda e-mail hesabım yok" demişsin ama yine e-mail ile başvuruyu sormuşsun. Yoksa "posta" (mektup, dilekçe) yolunumu sormak istemiştin? Eğer böyleysede cevap yine "evet", kabul edilir. temmuz 7 yıl önce
  • Hayır e- mail hesabım yok demedim e devlet şifrem demek istedim eksik anlattıysa kusura bakmayın lütfen @temmuz(5387) mat7 7 yıl önce
  • Anlaşıldı :) E-devlet şartı yok benim okuduklarımda. Bimer bilgi ve tecrübem yok ama öyle bir şart olsaydı yazarlardı herhalde. temmuz 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, mavi kartlılar ve karşılıklılık esası gözetilmek koşuluyla Türkiye’ de ikamet eden yabancılar; telefon, internet, şahsen, mektup veya faks ile BİMER’ e başvuru yapabilir.

Edit:

İnternetten başvuru yaparken nelere dikkat edilmelidir?

İnternet başvurusu yaparken kimlik doğrulaması gerektiğinden, T.C. Kimlik Numarası, ad-soyad, anne kızlık soyadı ve cep telefonunun doğru yazılması gerekmektedir. Cep telefonuna gelen doğrulama kodu ile başvuru ekranına giriş yapılabilir. Bu bilgilerin yanı sıra iletişim bilgilerinin eksiksiz; başvuru metninin de kısa ve anlaşılır yazıldığından emin olunmalıdır.

Edit 2:

"Türkiye’ de ikamet eden yabancılar" başvurularıda yapılabildiğine göre başvuruların e-devlet hesabı ile bir alakası olmaması gerekir. Ayrıca zaten resmi sitelerinde başvuru şartlarında "e-devlet hesabı gerekliliği" yok.

Edit 3:

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

  • Yani e şifre olmadan e posta yoluyla başvuru yapılır . Doğrumu anladım @temmuz(5387) mat7 7 yıl önce
  • Senin şifreni kimse sormaz ama sena o hesap ile ulaşamazlar. Zira verdiğin adrese (kullandığın hesaba) cevap için göndermede bulunduklarında sen kendi hesabına giriş yapamayacağın için iletişim olmaz, sonuç olarak bu başvuru hedeflerine varmaz. temmuz 7 yıl önce
  • Anladım . Çok teşekkürler. iyi çalışmalar . @temmuz(5387) mat7 7 yıl önce
  • Kolay gelsin :) temmuz 7 yıl önce
  • Edit 2 bu hususta seni belki dahada rahatlatacaktır :) temmuz 7 yıl önce
  • Edit 3.. Vesilen ile bende araştırmış ve öğrenmiş oldum :) @ebruli temmuz 7 yıl önce
  • Biraz uğraştırdım ama yinede sizinde ve başkalarında öğrenmesine vesile oldum bunada sevindim :) Emeğinize sağlık . Ayrıca çok çabuk cevap verdiniz çok sağ olun . Aslında durum şu ben bimerin sitesine girip inceledim tüm bu bilgileri. Fakat şuna emin olamadım internet yoluyla derken kast edilen sadece bimer sitesinden e devlet şifremi kullanarak mı mail iletebilirim , yoksa normal e posta kullanarak ta mail mi bimere iletebilirmiyim onu tam emin olamadım. Yardımınızla e posta yoluylada bimere ulaşabilirim bunu anladım, fakat yeteri kadar hedefine ulaşmaz dediniz.. Doğru ulaşamayabilir yeteri hedefine , fakat ulaşabilirde aslında iletişim adreslerini doğru verilirse neden geri dönüş olmasın . Denemekte bir şey çıkmaz bence :) Tekrar çok teşekkürler @temmuz(5387) mat7 7 yıl önce
  • Ben konu mesajının ilk halinde e-mail şifresini bilmiyorsun gibi anlamıştım ve onun için geri dönülen mesaja ulaşamazsın demiştim. Şimdi e-mail ile başvuru hususunda emin değilim (İnternet demişler ama açık olarak ve doğrudan e-mail'den söz etmemişler). Böyle oluncada bence doğrudan ve garantili bir şekilde Bimer anasayfasından "İnternetten başvuru" yoluyla başvurmak daha rasyonel olur. Zaten e-mail kabul edilse bile oraya birçok doğrulama bilgisi girmek zorunda kalacaksın. Ne gerek var? Sayfadan "İnternet başvurusu" yapılır ve yine sayfadan yapılan başvurunun sonuçları sorgulanır. Sanada bu yolu tavsiye ederim. Hem daha kolay ve pratik, hemde daha hızlı olur. Ayrıcada başvurunun kabulü kesinleşir. Bu arada teşekkürlük birşey yapmıyorum, sadece yardımlaşıyoruz (Daha öncede söylemiştim galiba). Kolay gelsin @ebruli temmuz 7 yıl önce
  • Birazda benim hatam oldu şifre derken e devlet şifresi demem gerekiyordu . Sizinde öyle anlamanız doğal . Evet bir e devlet şifresi alıp işi grantiye koymak lazım doğrusunuz . Biliyorum teşekkürü çok sevmiyorsunuz fakat insan insana doğru ve samiyetle yardım ederse yardım gören insan o anda binnettarlığını bildirebilmesi için bir teşekkür çok bir şey değildir bence :) Ama yinede hatırınız kırılmasın bir daha ki soruda çok teşekkür etmem :) Sizede kolay gelsin . temmuz(5387) mat7 7 yıl önce
  • : ) @ebruli temmuz 7 yıl önce