Binomo güvenilir mi? Binomo gerçekten kazandırıyor mu?

0

Binomo nedir?

Binomo güvenilir mi?

Binomo gerçekten kazandırıyor mu?

Binomo Türkiye'de yasal mı?

murat murat (8832)
3 ay önce sordu

Toplam 2 Cevap


0

Binomo nedir?

Binomo, İkili opsiyon denen bir finansal yöntemle para kazandırmayı vaad eden bir sitedir. İkili opsiyonu fiyatın aşağı yönlü mü, yukarı yönlü mü olduğunu tahmin ettiğiniz bir oyun, kumar gibi düşünebilirsiniz. 

Bu arada ikili opsiyon piyasası ülkemizde yasal değil. Yani Binomo ile bir sıkıntı yaşarsanız hiç bir yerden destek alamazsınız. 

Binomo güvenilir mi?​ ​​​​​​Binomo gerçekten kazandırıyor mu?

Binomo'nun Türkiye Cumhuriyeti devletinden altığı yasal bir lisans yoktur. Böyle bir lisans da alamaz. Çünkü ikili opsiyon Türkiye'de yasaktır.

Binomo özellikle Türk Youtuber'ların reklamları ile Türkiye'de bilinen bir site haline geldi. Binomo güvenilir mi? Bu sorunun cevabını basit bir google araması ile görebilirsiniz.  Binomo'da işlem yapmadan önce özellikle şikayet var sitesi üzerindeki şikayetleri incelemenizi öneririm.  Şuanda pek çok binomo mağduru ortalıkta geziniyor. 

Şikayet ve yorumlarda da görüldüğü gibi Binomo özellikle işlemler sırasında para kazansanız bile para çekme aşamasında çok fazla sorun çıkartıyor ve çoğu zaman paranızı çekmenize engel oluyor. 

Binomo merkez olarak Seyşeller Cumhuriyetini gösteriyor. Haritada Seyşeller'in yerini bulabilen var mı çok merak ediyorum.

Yaptığım araştırmada yabancı sitelerde de Binomo bir aldatmaca mı sahtekarlık girişimi mi pek çok tartışma ve yorum var.  

Eğer Binomo da işlem yapıp bir sorun yaşarsanız, herhangi bir devlet kurumuma Binomo'yu şikayet ederseniz alacağınız cevap şu şekilde olacak:

Bahis benzeri kazanma/kaybetme esasına göre kurgulanan ve internet siteleri üzerinden sunularak hizmet sağlayıcı tarafından kolaylıkla suiistimal edilme imkanı olan “ikili opsiyon” ve benzer nitelikteki işlemler ve hizmetler 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nda  sayılan  sermaye  piyasası  aracı  veya  faaliyeti  kapsamında  bulunmamakta,  dolayısıyla  Kurulumuzun  düzenleme ve denetleme alanına girmemektedir.

Yatırımcıların mağdur olmamaları için, internet siteleri yetkililerinin “ikili opsiyon” ve benzeri adlar altında sunulan ürün ve yürütülen faaliyetler için yakın zamanda Sermaye Piyasası Kurulu’ndan lisans alınacağı ve buna ilişkin çalışmaların yapıldığı yönündeki ifadelerini dikkate almamaları, bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri beklenmektedir.

Bu kapsamda ikili opsiyon internet sitelerinde işlem yapılması halinde hak aranması sürecinde netice alınamayabileceğini de vurguladı. Kurul'un ifadesine göre yüksek kazanç vaadinde bulunan bu tür kuruluş veya internet siteleri herhangi bir lisansa sahip bulunmamakta, denetim veya gözetime tabi olmaksızın faaliyet göstermekte.

Yukarıdaki yazıda da gördüğünüz gibi eğer Binomo benzeri bir sitede işlem yaparsanız işlem yaptığınız şirket sizin paranızı ödemezse yasal olarak gidebileceğiniz hiç bir yer yok. O yüzden ancak şikayet sitelerinde derdinizi anlatırsınız ama çare bulan olmaz.

Kişisel önerim Binomo gibi sitelerden ve uygulamalardan uzak durun.

Youtube de reklamını yapan Youtuber'lar sadece kazandıkları ve aldıkları reklam parası ile ilgilenirler. Kimse bunun yasal olup olmadığıyla veya sizi zarara uğratıp uğratmayacağı ile ilgililenmez. Binomo güvenilir bir yapı değildir. Binomo gibi sitelerde işlem yapmayın.

murat murat (8832)
3 ay önce cevaplandı

  • @murat Bu yazıyı okurkan arada Binomo reklamı çıktı :) https://i.hizliresim.com/k6l9oA.png toprak34 3 ay önce
  • @toprak34 bu gerçekten ilginç olmuş, adamlar her yerdeler demek ki :) Ekran görünründe çok iyi "Şuanda pek çok binomo mağduru ortalıkta geziniyor. " yazısının altında binomo reklamı gelmiş. murat 3 ay önce

0

@murat Seyşeller Cumhuriyeti'ni buldum, Afrika'da bir ada ülkesiymiş :)

toprak34 toprak34 (1878)
3 ay önce cevaplandı

  • Sağol bilgi için :) murat 3 ay önce

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol