Bios açılmıyor, post ekranı gelmiyor ,f8 basınca gelişmiş başlangıç menüsü gelmiyor

.Bilgisayar biosa girmiyor , pc başlatınca gelen post ekranı gelmiyor ( f1 f2 del vs hepsini deniyorum gelmiyor )
2.güvenli moddan pcyi açmak isitoyrum F8 basınca gelen Gelişmiş Bşlangıç menüsü ( bilgisyarınızı onarın ,ag ile güvenli mod , güvenli mod ) gelmiyor açılmıyor diğer tuşlara da basıyordum f2 f3 f4 f9 f10 vs hiçbişey gelmiyor direk windows logosu gözükuyor pc başlıyor
3. önceden f8 ile girebildiğim gelişmiş başlama menüsü (Bilgisayarınızı onarın seçeneğine tıklıyodum siyah bi ekran geliyor 0x000f bilemem ne hatası ve gerekli aygıta ulaşılamadığı için işlem başarıısız oldu hatası çıkıyordu şimdi f8 ile oralara bile giremiyorum
4. Pc yi başlatınca windows logosundan sonra siyah ekran geliyor ve pc oylece kalıyor bazen klavyeden tuşlara felan basınca kendiliğinden açılıyor ama bazende açılmıyor

Sorunlarım bunlar bana yardım edebilir misiniz ? teşekkürler

unsoul unsoul (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yazdığın sorulara bakıldığında sisteminde donanımsal ve yazılımsal bir sıkıntı olduğu aşikar , yapman gereken işlem donanımdaki parçaları test etmen 2 adet ram var ise ramleri kontrol edebilirsin vga kartın var ise onu çıkartıp onboarddan çalıştırıp deneyebilirsin . Eğer elinde yeterli materyel var ise işlemci ve powersuply bile denemen gerekir . Ayrıca bios pilini çıkartıp bilgisayarını yeniden başlat ve sonra bios ayarları sıfırlandıktan sonra bilgisayarı kapatıp tekra bios pilini takıp çalıştırıp deneyebilirsin . Herşeyi denedikten sonra çözüm yolu bulamaz isen mini xp tarzı cd programları ile işletim sistemi açıp yedeklerini güvenli bir yere aldıktan sonra işletim sistemini yenilemeni tavsiye ederim :)

    dyildiz dyildiz (183)