BİOS EKRANİ GELMİYOR

Arkadaşlar bilgisayarimi bugune kadar sorunsuz kullaniyordum.Bugun elektrikler gitti bilgisayar kapandi haliyle sonra bilgisayari tekrar acmayi denedim hersey sorunsuz çalışıyor ses falan geliyo bilgisayarin calistigi belli ama bios ekrani ve windows imleci gelmiyor ekran full siyah oluyo.Bunun bir çözümü varsa mesaj atinlütfen...

kullanici888651 kullanici888651 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tüm güç kablolarını çıkarıp takıp daha sonra deneyin sorun kalkıcaktır.

    kullanici876422 kullanici876422 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

      Ekranda görüntü olmasının nedenlerinden biri de ram da sorun olmasıdır ram'ı düzgün takılıp takılmadığını kontrol edebilirsiniz.yine ekranda görüntü gelmesse BIOS'u sıfırlayabilirsin bunun için eğer masaüstü pc ise ram ve BIOS pilini çıkardık 5 dakika bekleyip tekrar takıp deneyebilirsin.

      Bunun dışında VGA kablolarını kontrol edebilirsin

      Ekranda da sorun olabilir

      olabilecek ihtimalleri söyledim

      kodadiprogramci kodadiprogramci (22)