BIOS Güncelleme nedir? Nasıl Yapılır?

Bios güncelleme ne zaman yapılmalıdır? Bios neden güncellenmelidir?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

  • Alfa yayını test sorusudur. alattin 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

 Eğer anakartımız yeni taktığımız bir donanım ile uyumsuzluk yaratıyorsa BIOS güncellemesi ile bu uyumsuzluğu aşmak mümkündür. Mevcut anakartın üretici firması websitesinden BIOS yeni versiyon ve BIOS güncelleme programı indirilerek güncelleme yapılabilir.

 Örneğin yeni bir işlemci çıktı ve kitapçığında yazdığına göre anakartınızda bu işlemciyi desteklemekte; ama işlemciyi monte ettiğinizde anakartın işlemciyi tanımadığını yada yanlış tanıdığını gördünüz. İşte bu aşamada BIOS güncellemesi olmazsa olmaz bir işlemdir.

emkoroglu emkoroglu (327)