Bios güncellemesi sonrası ram kullanımında artış olması

Merhabalar, bugün Hp laptopuma bios güncellemesi yaptım. Bios güncellemesi öncesinde ram kullanımı %35 di. Güncellemeyi yaptıktan sonra görev yöneticisinden baktığımda ram kullanım oranı %40-45 arası değişiyor. Neden böyle oldu anlamadım, şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

hikmet95 hikmet95 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    RAM kç GB? Görev yöneticisini açıp hangi uygulamaların ne kadar RAM kullandığına bakın. Eğer Defender dışı antivirüs programı kullanıyorsanız silip Kaspersky Security Cloud yükleyin.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Ram 8 gb. Antivirüs olarak windowsun kendi yazılımı defenderi kullanıyorum. Güncelleme öncesi %35 di ram kullanımı. Güncelleme sonrası herhangi bir program yüklemedim her şey aynıydı. hikmet95 3 yıl önce
    • BIOS güncellemeisnden sonra olacağını sanmıyorum, bazı hizmetleri devre dışı bırakarak 100 - 200 MB'lık belki daha fazla RAM tasarrufu elde edeiblirsin. 16 GB RAM kullanıyorum RAM kullanımı %30~ ( Firefox, Steam, DC, Kaspersky Security cloud, Nvidia Share Açık, Firefox kapatılırsa 27 civarı falan. ) 8 GB RAM'de %40 RAM kullanaımı normal sayılabilir. Görev yöneticisini Bellek kullanımı ön planda olmak üzere fotoğrafını atar mısını? Dediğim gibi 8 GB RAM artık yetmeyebiliyor, günlük işler için yeterli olur, endişe edecek bir şey yok. @hikmet95 hydra 3 yıl önce
    • Fotoğraf nasıl yükleniyor onu bilmiyorum ama yardımcı olduğun için teşekkür ederim endişemi giderdiğin için çok sağol. hikmet95 3 yıl önce
    • Rica ederim, fotoğraf yüklemek için imgbb.com, hızlı resim gibi sitelere fotoğrafı yükleyip linkini atabilirsin. @hikmet95 hydra 3 yıl önce

    İnşallah bi sorun çıkmaz:

    https://i.ibb.co/6YrxZMj/G-rev-Y-neticisi-17-11-2020-15-16-35.png

    Buda 2. fotoğraf: https://i.ibb.co/74tdHfg/G-rev-Y-neticisi-17-11-2020-15-17-34.png

    hikmet95 hikmet95 (1)
    3 yıl önce cevaplandı

    • fotoğraf açılmıyor. hydra 3 yıl önce
    • Şimdi yeni linki paylaştım 1 saat sonra sile basmışım ondan resim gözükmedi kusura bakma kardeşim. hikmet95 3 yıl önce
    • Bir sorun yok, Ortalama 3,5~ GB kullanıyor sistem. İşlemler kısmında eğer bir anormallik yoksa sıkıntı yok değerler normal. @hikmet95 hydra 3 yıl önce