BIOS modunu nasıl UEFI'ye çeviririm?

Bilgisayarım i5 7.nesil Casper f600. Bios modu Uefiydi. Bir hatadan dolayı format attirmam gerekti. Format atmak için bilgisayarcıya götürdüm , format sonrası biosu eski mod olarak  kurmuş. Uefiyken hızlı olan bilgisayar eski mod olduğundan beri çok ağırlasti. Bunu tekrar uefiye nasıl cevirebilirim.

fatihkaya fatihkaya (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tekrar UEFI'ye çevirmek için yeniden format atmalısın. Format atarken Windows ISO dosyasını flash diske GPT olarak yazdırman gerekiyor. Ayrıca BIOS'ta flash diske öncelik verirken flash diskin isminin yanında "UEFI" ibaresi yer alır bazen, onu seçip ona öncelik vermelisin.

    omercik omercik (9418)