Bios parolası kaldırma nasıl yapılır?

BIOS parolası koydum akşam. Sabah oldu parolayı girmeme rağmen açamıyorum. Bios parolası kaldırma nasıl yapılır? Bios parolasını bir türlü aşamıyorum. bilgisayarım laptop markası asus ve windows 10 yüklü.

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    BIOS parolası şmak için bir kaç yol var. Laptop için şu yöntemi deneyebilirsin.

    Aşağıdaki yöntemler BIOS yazılımına göre çalışabilir ya da çalışmayabilir. Her BIOS yazılımı ve sürümü farklılık gösterir. Bu sebepten denemen gerekiyor.

    Asus için şunu dene:

    Asus Laptop BIOS parolası kaldırma 1. yöntem

    1. Parola ekranında ALT ve R tuşlarına birlikte bas.
    2. Bu sana kurtarma parolası girmek için bir ekran sunacak. Bu ekranda 2022/02/11 gibi bir tari göreceksin.
    3. https://www.biosbug.com/asus/ adresine git ve burada How to reset or remove Asus laptop bios password yazan yere tarihi gireceksin. Tarihi şu şekilde gireceksin: 2022-02-11
    4. Sana şu şekilde bir kod verilecek: 0CABAAL0 bu konu enter rescue password yazan alana gir.

    Asus Laptop BIOS parolası kaldırma 2. yöntem

    Diğer bir yöntem şu:

    1. BIOS parolası ekranında 3 defa yanlış parola gir.
    2. En sonunda sana bir kurtarma kodu gösterilecekt.
    3. Kurtarma kodunu https://bios-pw.org/ adresine gir.
    4. Sana kurtarma parolaları listelenecek bunları sırası ile dene.
    5. Bu site sana yardımcı olmazsa Asus merkeze telefon açarak BIOS parolası kurtarma kodunu ilet sana gerekli olan bios parolası kurtarma kodunu vereceklerdir.

    Asus Laptop BIOS parolası kaldırma 3. yöntem

    En son hiç bir işlem yapılamıyorsa laptop BIOS pilini çıkartmak gerekiyor. Laptoplarda bu iş zahmetli tamamen sökmek gerekebilir. Bu durumda uzman birinden destek alman gerekiyor.

    alattin alattin (16984)
    2 yıl önce cevaplandı

      https://youtu.be/WjSIZxUrykk  bu linkteki videoyu deneyebilirsiniz eğer bilgisayarın kendisine şifre koyduysan https://www.youtube.com/watch?v=RhYd90xjQeQ  bu videodaki 2 . adımı denemelisin

      Securtiy kısmına gelince alt tarafta bulunan Set supervisor password Türkçesi

      Yönetici şifresi ayarla

      Gelip enter tuşuna basın Enter current password Türkçesi Güncel şifrenizi giriniz  geçerli olan şifreni girip enter tuşuna basın daha sonra Create new password Türkçesi

      Yeni şifre oluştur

      gelecek oraya hiç bir şey yazmadan enter tuşuna basın karşına yes no seçeneği çıkacaktır yes'e gelip enter tuşuna basın işlem bu kadar

      gorele28 gorele28 (387)
      2 yıl önce cevaplandı

        Bu sitede Lenovo markası yok.

        efe efe (65)