Bios secure boot kapatma sorunu

Oncelikle merhaba. Bir programi calistirabilmek icin bios setuptan bios secure boot ayarini disable yapmam gerektigini ogrendim. Bios setupa girdigim zaman security veya diger bolumlerde bu ayar yok. Nerden veya nasil bu ayari bulup disable yapabilirim?

Casver Nirvana NoteBook

Windows 7 64 bit

Intel Core i7 isletim sistemi

Phoenix SecureCore anakart

Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler.

dooxoob dooxoob (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    CASPER NIRVANA SECURE BOOT DEVREDIŞI BIRAKMA

    F2 BIOS'a Giriş
    1.Security sekmesinden > Secure boot management
    2.Secure boot=Disabled Default Key Provisioning=Disabled
    3.Clear Secure Boot Keys Seçilerek, keys enter=Disabled
    4.Boot Sekmesi üzerinden:CSM=Enabled
    5.işlemler sonunda F10 Enter yaparak sistemi yeniden başlatın.

    Kolay Gelsin.

    forjest forjest (101)
    8 yıl önce cevaplandı

    • tesekkur ederım fakat benım sorunum tam burada baslıyo ben bıosa gırdıgım zaman security sekmesınde secure boot management bulamıyorum veya dıger ayarlarda secure boot ıle alakalı bı secenek goremıyorum ınternetten aynı anakartın aynı modelını arattıgım zaman securıtynın altında bu ayarlar gorunuyor fakat benım bıos ayarlarımda bunları goremıyorum dooxoob 8 yıl önce

    Sanıyorum önce BIOS güncellemen gerekecek. İstersen bunu birde telefon ile yetkili teknik servise sor. Herhalde küçük bir telefon desteğini esirgemezler (Sadece küçük bir bilgi verecekler).

    BIOS Güncellemesi gerekebileceği şeklinde düşünmeme sebep senin @forjest mesajı altına yazdığın yorumda verdiğin bilgiler olmuştur. Yoksa anakartın ile ilgili herhangi bir bilgim ve fikrim bulunmamaktadır.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • yarın bir arayıp sorayım o zaman. Teşekkür ederim. Peki bios güncellememi nereden bulabilirim bununla ilgili bi bilginiz var mı? dooxoob 8 yıl önce
    • Casper ve anakartın resmi sitelerine, bu sitelerin destek (support) sayfalarına bakarsın. Eğer bulamaz isen yarın yetkili servise bunuda sorabilrsin. Kolay gelsin. temmuz 8 yıl önce

    secure bios ayarlarına girmeyi tarif edeyim sonrası size ait kurulum medyanızı takın   bilgisayarı yeniden başlatın

    bios tuşuna basın biosa girin medyanızın üzerine ok işaretleri ile gelin tıklatın ve açılınca  hiç birşey yapmadan  shift+10 tuşuna basınca komut istemine girer ve secure burdan ayarlarınızı yapabilirsiniz

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Kurulum medyasi dediginiz windows yuklu bi usb tarzi bisey mi? dooxoob 8 yıl önce
    • usb veya cd evet candan 8 yıl önce