Bios sıfırlama

Notebook cihazımda nasıl biosu sıfırlayabilirim.

Pili çıkarmadan bios içinden

Marka hp

malgibiolan malgibiolan (307)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1) Öncelikle bilgisayarınızı 'yeniden başlatırken' F10 tuşuna elinizi hiç çekmemek suretiyle basılı tutarak BIOS ekranına giriş yapın

    2) Exit menüsü altında Load Optimised Defaults gibi bir seçenek bulunur (cümle tam olarak böyle olmayabilir ama içinde default, factory, reset gibi kelimelerin geçtiği seçeneği bulmalısınız)

    Bu seçeneğin üzerine yön tuşlarıyla gelip Enter tuşuna basıp çıkan uyarıya Yes dedikten sonra F10 tuşuna bir defa tekrar basıp ayarları kaydedin. BIOS varsayılan ayarlarına geri dönecektir.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Eğer BIOS ekranına girebiliyorsan hiç BIOS sıfılamasına gerek olmadan ayarları default (varsayılan, fabrika ayarları, BIOS ilk hali) yapabilirsin. Bunun için BIOS ekranı açık halde iken önce f9 ve enter daha sonrada f10 ve enter tuşlamalısın. Hepsi bu kadar.

      Yada BIOS güncellemesi yaparsan eğer, yine BIOS sıfır hale gelmiş olur.

      Diğer türlü pil çıkarmadan BIOS sıfırlanamaz (herhalde).

      temmuz temmuz (12505)