Biostan ayar değiştirdim bilgisayarım açılmıyor

Merhaba arkadaşlar biostan bir halt ettim bilgisayar açılmıyor Advanced kısmına geldiğimde alt sağ tarafta

+/-: change opt.

 F1 : general help

F3 : optimized defaults

F4 : save changes and reset

Esc : exit

Ben  F3 optimized defaults yazan yerdeki klavyedeki F3 e bastım yes no çıktı yese enterledim sonra + ya dokundum esc tuşuna bastım bilgisayar kapanıyor açılırken sol tarafta f2 setup ortada f7 boot opstions işlem yapmayınca karşıma kırmızı kare çıkıyor içinde üst kısmında

Secure Boot Violation

Ortadada

Invalid signature deleced. Chenk Secure Boot Policy in Setup yardım edebilirmisiniz bilgisayar açılmıyor bios bilgileri Aptio setup utility -  copyringht (C)  2012 American Megatrends, Inc sürüm 4.6.5

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    bios ayarları sıfırlama var onu bulup ayarları tekrardan eski haline getirebilirsin...

    krsn krsn (233)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @krsn oldu çok teşekkürler ALLAH razı olsun efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • saolasın senden de razı olsun.. krsn 6 yıl önce