Biosu kurtarmak

Foxconn h55mxv anakarta bios güncelledikten sonra ekrana görüntü gelmiyor.Jumper ayarlarını denedim ama çözüm alamadım.Güncellemeden önce usb 1'nci sıradaydı flash ile kurtarılabilir mi?

an0nymous an0nymous (3)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    BIOS'u güncellerken bilgisayarında kesinti veya kapanma durumu oldu mu?

    BIOS'u güncelleme sebebin nedir?

    BIOS'u sürekli güncellemeye çalışırsan veya BIOS'u durduk yere güncellemek istersen bilgisayarına zarar vere bilirsin. BIOS demek bilgisayarın genel donanımı yani BIOS olmazsa fan da dönmez bilgisayar da düzgün çalışmaz daha doğrusu hiç çalışmaz bazıları BIOS'u güncellersem bilgisayarım hızlanır gibisinden söylentiler yapıyor fakat doğru değil BIOS bilgisayarında bir sorun olduğu zaman güncellenir. BIOS'un sürekli güncel olması iyi değil zaten sürekli de güncelleme gelmez.

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Biosu hasar görmüşse bunu kurtaramazsın. En azından sen bunu kurtaramazsın. Tekrardan BIOS yüklenmesi gerekir. Bunu USB ile yapamazsın. Bilgisayar zaten açılmıyor şuanda.

      Bazı anakartlarda BIOS kurtarma jumper'ı oluyor. Foxconn h55mxv  için baktım ama göremedim açıkcası.

      murat murat (12492)