Bir bilgisayara 2 tane Anti-virüs programı indirilebilir mi?

Bir bilgisayara 2 tane antivirüs programı indirilebilir mi?

sadecemerakli sadecemerakli (9)
2 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    İndirilebilir ama gerçek zamanlı olarak bir tanesi aktif olabilir.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      2 tane antivirüs programı kullanabilirsin bir bilgisayarda fakat eğer iki antivirüs programında gerçek zamanlı koruma aktif ise bilgisayarın kullanılmaz hale gelebilir. 2 tane antivirüs programı kullanmaya gerek yok.

      darkcrak darkcrak (5168)
      2 yıl önce cevaplandı

        ok Anladım

        sadecemerakli sadecemerakli (9)
        2 yıl önce cevaplandı

          Bilgisayara indirmek ve yüklemek aynı şey değil. İstersen 20 tane antivirüs programı indirirsin. Bilgisayara kurmak, bilgisayarda çalıştırmak için birini seçmelisin.

          Antivirüsler iki sınıfa ayrılır:

          1. Gerçek zamanlı koruması olanlar
          2. Gerçek zamanlı koruması olmayanlar

          Gerçek zamanlı koruması olanlar seni tehkikelere karşı korur. Bir dosya tıkladığında onu çalıştırmadan önce tarar. Gerçek zamanlı olmayanlar bilgisayarda virüs taraması gerçekleştirir. Sana bilgisayarda virüs var ya da yok der. Bazıları bulduğu virüsleri temizler bazıları profesyonel sürümü satın almanı ister.

          Mesela Kaspersky  Security Cloud Free Tam zamanlı koruma sağlar. Malwarebytes Free tam zamanlı koruma sağlamaz. İkisi aynı bilgisayarda bulunabilir.

          hakan hakan (15424)