Bir bilgisayara hangi Ram'ın uygun olduğunu nasıl anlarım

Okulda bir sürü bilgisayar var ve bu bilgisayarların Ramlarını öğrenciler almış ve CPU-Z'u da yükleyemiyorum bu bilgisayarlara çünkü ekrana görüntü de gelmiyor Ram olmadığı için. Ben nasıl o bilgisayara hangi Ram'ın uygun olduğunu anlarım veya nasıl anlarım. Bu arada bilgisayar Masa üstü.

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarı çalıştıramıyorsanız yapmanız gereken kasanın içini açıp anakart modelini öğrenmek.

    Anakartın modelin ortada PCI-Express x16 Soketinin üstünde yazıyor bu anakartın modelini internette aratıyoruz. Üstteki anakart H110M Pro-d'ymiş bunu arattık internette.

    Modeli arattığımızda Teknik Detaylar bölümüne geliyoruz.

    Burada RAM Türü anakartın hangi tür RAM'leri desteklediğini gösterir ( DDR, DDR2, DDR3, DDR4. DDR4 Bir anakarta DDR3 BELLEK TAKILAMAZ AYNI ŞEKİLDE DDR3 ANAKARTA DDR4 BELLEK TAKILAMAZ!!!! )Yukarıdaki anakartın DDR4'müş ve bellek frekans değeri 2133 MHz yani bu anakart DDR4 ve 2133 MHz RAM'leri destekler ( Bellek frekans değeri maximum değerdir )

    Maximum Bellek kısmı ise Anakartınızın kaç GB RAM Desteklediğini belirtir, DIMM Slotu ise Anakartınızda Kaç tane RAM Slotu olduğunu belirtir.

    ***Anakartınızın modelini belirtirseniz size uygun RAM'leri bulabilirim.***

    hydra hydra (3800)