bir bilgisayarda iki antivirüs yazılımı

bir bilgisayarda iki antivirüs program kullaya bilerim?

kullanici232782 kullanici232782 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarda gerçek zamanlı koruması olan tek bir antivirüs çalışmalıdır.

    Mesela Avast, AVG, Eset, Kaspersky gibi yazılımlar gerçek zamanlı koruma sağlar. Bu sebepten aynı anda yüklenmemeli. Fakat Malwarebytes ücretsiz sürümü gerçek zamanlı koruma sağlamaz. Mesela Avast + Malwarebytes ücretsiz aynı anda kullanılabilir.

    Avast sürekli bellekte çalışır durumda kalır. Malwarebytes siz istediğinizde çalışır ve sadece tarama yapar. Bulaşan virüsleri siler.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bir bilgisayarda en fazla 1 tane antivirüs programı kullana bilirsin bazıları 2 veya 5 tane indiriyor o yanlış çünkü antivirüs programları çakışıyor ve bilgisayarın donmaya başlıyor hatta çökme bile ola bilir. Ben bi ara 4 tane indirdim bilgisayara zorla format attım tabii denemek için indirmiştim. Benim önerim 2 tane anticirüs programı kullanacaksan 1. Mallwarebytes 2. İstediğini indir. Benim testlerime göre Mallwarebytes ile diğer antivirüs programları çakışmıyor.

      darkcrak darkcrak (5158)