Bir dizinden toplu sürücü kurmak

Bir kılasörde bulunan tüm sürücüleri topluca nasıl kurulur?

kullanici622551 kullanici622551 (61)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunu yapman çok mümkün olmayabilir. Çünkü klasör içindeki sürücüler hangi formatta bunu bilmiyoruz. Sürücülerin bazıları sıkıştırılmış, bazıları da kendi setup uygulamalarına sahip olabilir.

    Dilersen PnPUtil benzeri uygulamalar ile işlem yapabilirsin. Örneğin bir klasörde sürücülerin .inf dosyaları erişilebilir bir durumdaysa

    pnputil.exe /add-driver C:\SurucuKlasoru\*.inf /subdirs /install /reboot

    komutu ile SurucuKlasoru altındaki .inf sürücüleri otomatik yülenir ve bilgisayar yeniden başlatılır. PnpUtil komutu ile ilgili bilgiyi buradan bulabilirsin

    Diğer alternatif yöntem PowerShell kullanmak

    Get-ChildItem "C:\SurucuKlasoru\" -Recurse -Filter "*.inf" | ForEach-Object { PNPUtil.exe /add-driver $_.FullName /install }

    Bu şekilde de sürücüleri yükleyebilirsin.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

    • şu konuyada yardım eder misin https://uzmanim.net/soru/donanim-kimligi-olmayan-aygitin-surucusunu-bulmak/98427 kullanici622551 4 yıl önce
    • bir işe yaramadı kullanici622551 4 yıl önce