Bir dosyanın hangi program tarafından kullanıldığını nasıl öğrenebilirim?

Bir dosyayı silmek istediğimde "dosya kullanımda" Bu dosya açık olduğundan eylem gerçekleştirilemiyor gibi hatalar alıyorum.

Bir dosyanın hangi program tarafından kullanımda olduğunu nasıl anlayabilirim?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir dosyanın hangi program tarafından kullanıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

    1. Buradan Process Explorer programını indirin: Download Process Explorer (1.9 MB)
    2. Daha sonra indirdiğiniz zip dosyası içindeki,  bilgisayarınız 64 bitse procexp64.exe dosyasını bilgisayarınız32 bitse   procexp.exe dosyadını çift tıklayın.
    3. Process Explorer çalıştığında CTRL ve F tuşlarına basın. Arama penceresi açılacaktır.
    4. Handle Or DLL substring yazan alana kullanımda olan dosyanın adını yazın (resim.jpg gibi) daha sonra Search butonuna basın.
      process explorer
    5. Process başlığı altında yukarıdaki gibi dosya hangi program tarafından kullanılıyor görebileceksiniz.
    alattin alattin (16984)