Bir dosyanın uzantısını nasıl öğrenebiliriz?

Bilgisayarda herhangi bir resim, fotoğraf gibi dosyaların uzantısının ne olduğunu nasıl öğrenebiliriz?

Mesela bende bitane fotoğraf var ama bu jpg mi yoksa png mi nasıl öğrenebilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bütün dosyaların uzantıları çok basit bir şekilde öğrenilebilir. Bunun için aslında hiçbir ek programa gerek yok.

    Dosyaların uzantısını tam olarak nasıl öğrenebiliriz?

    Aşağıda dosyaların uzantısını nasıl öğrenebileceğinizi kolay yoldan anlattım.

    1. Uzantısını öğrenmek istediğiniz dosyaya sağ tıklayın ve Özellikler deyin.
    2. Dosya türü karşısında yazan şey, o dosyanın uzantısıdır.

    dosya uzantısı

    Mesela benim açtığım dosyanın uzantısı JPG imiş. Siz de bu şekilde istediğiniz dosyanın uzantısını öğrenebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Windows 10'da şöyle bir Klasör ayarı yaparsan başka hiçbirşey yapmadan dosya isminin yanında resimlerinin uzantısını da artık hep görebilirsin:

      muvel muvel (332)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Bu da güzel bilgi teşekkürler :) omercik 5 yıl önce