Bir dosyanın yaptığı tüm işlemleri görmek istiyorum

Merhaba,

Windows 'da bir dosya çalıştırdım. Aslında virüslü mü yoksa virüssüz mü olduğundan şüpheliydim. Virustotal ve onun gibi sitelerden tarattım, bir sorun çıkmadı. Kendi anti-virüs programım ile de tarattım, yine sorun çıkmadı. Bende çalıştırdım. Çalıştırdıktan sonra Avast virüs tespit etti ;). Virüsü hemen engelledi fakat ben hala tedirginim. Dediğim gibi bu dosyanın yaptığı tüm işlemleri, değişiklikleri nasıl görebilirim?

-Güncelleme
Bir de bu virüs uyarısını sadece Avast veriyor. Malwarebytes'da real time protection'u açtım onda bir sıkıntı çıkmadı.

toprak34 toprak34 (2026)
4 yıl önce sordu

  • Ne programı bu? incelemem için özelden dosya yollar mısın darkcrak 4 yıl önce
  • @darkcrak yolladım toprak34 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Çoğu hile programları virüs değil benim de kullandığım daha önceden bir program bu sanal pc de test ettim bir kaç antivirüs programıyla ama kaspery ve gridinsoft virüs algılamadı.

Senin programın virüs çıkmadı ama herkes'e diyorum bunu her bulduğunuz hile programını yüklemeyin çünkü bu hile programlarına bir kod yüklüyorlar ve bilgisayarınızı gözetliyorlar dikkatli olmanızda fayda var

darkcrak darkcrak (5168)
4 yıl önce cevaplandı

  • @darkcrak Teşekkürler sen discord'dan da çok yardımcı oldun :) :D toprak34 4 yıl önce