Bir Godaddy hesabından başka bir Godaddy hesabına alan adı nasıl transfer edilir?

Godaddy üzerinde kayıtlı bulunan bir domain / alan adı bir başka Godaddy hesabına nasıl aktarılır?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Godaddy'de kayıtlı bir alan adının başka bir Godaddy hesabına aktarılması oldukça kolaydır. Godaddy yönetim paneli üzerinden kolay bir şekilde işlem gerçekleştirilebilir.

    Bir alan adının başka bir Godaddy hesabına transferi için, transfer edilecek kişinin Godaddy kullanıcı numarası ve email adresi gereklidir.

    Godaddy alan adının bir başka Godaddy hesabına  transferi için öncelikle godaddy hesap bilgileriniz ile Godaddy sitesine giriş yapın ve daha sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

    1. Godaddy içinde Ürünlerim bölümüne gidin.
    2. Alan Adları altında transfer etmek istediğiniz alan adının yanındaki Yönet seçeneğini tıklayın.
    3. Sayfanın en altına inin ve Alan adını başka bir Godaddy hesabına transfer et linkine tıklayın.
    4. Hesap değişkliğine başla kısmında Alıcı hesabın email adresini girin. Email zorunlıdur ve transferin gerçekleşeceği kişinin Godaddy hesabı ile uyuşmalıdır.
    5. Alıcının müşteri hesap numarası/kullanıcı adı bende var. seçeneğini işaretleyin.
    6. Alan adının transfer edileceği kişinin godaddy ID'sini girin.
    7. Alan Adı irtibat kişisi bilgileri bölümünde Belirtilen müşteri hesabının ayrıntılarını kullan seçeneğini seçin.
    8. İleri butonunu tıklayın.
    9. Daha sonra gelen ekrandan onay verin.

    Godaddy alan adı transfer bilgileri alıcı hesaba ulaşacaktır. Karşı tarafın onayından sonra Godaddy alan adı hesabı Transferi gerçekleşecektir.

    alattin alattin (16984)