Bir PC de 2 farklı kullanıcı ve iki farklı ip adresi olur mu?

Oyun için yada farklı bir site için değil iş yeri için bir PC de 2 farklı kullanıcı olarak farklı ıp lerde kullanmamız gerekiyor mümkün mü

kullanici379410 kullanici379410 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir bilgisayar birden fazla ip adresi eklenebilir. Burada soru şu: sen yerel ip adresi mi kullanacaksın yoksa global mi?

    192.168.1.10 gibi yerel ağ için kullanılan ip adreslerinden kullanacaksan sorun yok. Fakat eğer iş yerinde bir Router üzerinden çıkış yapıyorsanız ve Router servis sağlayıcının sağladığı ip adresini kullanıyorsa ve sen bu ip adresini kullanmak istiyorsan (public ip) o zaman istediğin şey olmaz.

    Ha VPN kullanırsan o zaman istediğin şey olur. VPN ile farklı ip adresine sahipmişsin gibi bilgisayarı kullanabilirsin. O zamanda istediğin kadar farklı ip adresine sahip olabilirsin.

    hakan hakan (15424)